
Логотипи російських соцмереж. Джерело: Google
Apple продовжує велику чистку в App Store і позбулася ще кількох популярних російських програм. Нагадаємо, на початку місяця з магазину видалено «національний месенджер Max», який визнано шпигунською програмою та потрапив під дію міжнародних санкцій – саме цим Apple і виправдала свою дію.
Тепер же російські пабліки масово скаржаться, що з App Store зникли «Однокласники», Mail.ru, а також сервіси групи VK, включаючи “Музику”, “Месенджер”, “Відео”, “Знайомства”, при цьому сама соцмережа “ВКонтакте” (вона ж VK) залишається доступною. У підсумку у користувачів працюють лише вже встановлені програми, але оновити їх чи завантажити наново вже неможливо. А також російським користувачам пристроїв Apple доведеться попрощатися з push-повідомленнями зазначених сервісів.
Apple не робила жодних заяв щодо нової хвилі видалень, а представники VK заявляють, що це рішення неправомірне і здійснене без попередження. Очевидно, компанія знову послалася на санкції, і на цьому весь спір припиниться.
Усі перелічені програми, зокрема Max, продовжують знаходитися в Google Play, проте ходять чутки, що і з цього магазину вони можуть бути видалені в недалекому майбутньому.







































































