Драйвером сезонного ринку праці залишається готельно-ресторанна сфера.
У сезон відпусток очікувано зростає сектор сезонної роботи. В Одесі ринок праці сезонної роботи у літній період досить активний, у Карпатах попит нижчий.
Про це свідчать дані дослідження “OLX Робота”, переданого УНІАН. Зазначається, що попит на сезонну роботу в Одесі високий. У середньому кількість відгуків на оголошення перевищує число пропозицій у 42 рази. Найбільше відгуків збирають вакансії із підкатегорії “Початок карʼєри”, а також різноробочого, продавця, офіціанта, прибиральниці.
Серед найбільш затребуваних професій:
- вакансії із підкатегорії “Початок карʼєри” – медіанна заробітна плата 19 тисяч гривень;
- різноробочий – 19 тисяч гривень;
- продавець – 25 тисяч гривень;
- будівельник – 25 тисяч гривень;
- прибиральниця – 16 тисяч гривень;
- офіціант – 37 500 тисяч гривень;
- кухар – 34 тисячі гривень;
- водій – 42,5 тисячі гривень;
- покоївка – 22 тисячі гривень;
- бармен – 30 тисяч гривень.
При цьому в Карпатах попит на сезонну роботу нижчий, ніж в Одесі. Так, кількість відгуків на вакансії перевищує число оголошень в середньому у 12 разів. Найбільше відгуків збирають вакансії покоївки, офіціанта та пропозиції із підкатегорїї “Початок карʼєри”.
Порівняно з аналогічним періодом минулого року кількість вакансій сезонної роботи у Карпатах зменшилась на 25%. Медіана заробітна плата по всіх вакансіях сезонної роботи теж зменшилась – на 25%.
Яких вакансій найбільше пропонують та яка зарплата:
- вакансії із підкатегорії “Початок карʼєри” – медіанна заробітна плата 6,5 тисяч гривень;
- кухар – 30 тисяч гривень;
- різноробочий – 35 тисяч гривень;
- офіціант – 18 тисяч гривень;
- покоївка – 10 тисяч гривень.
“Готельно-ресторанна сфера традиційно залишається драйвером сезонного ринку праці. З аналітики вище помітно, що найбільше шукають офіціантів, кухарів, покоївок. В Одесі ми бачимо не лише стабільно високий попит, а й позитивну динаміку: порівняно з минулим роком кількість сезонних вакансій зросла на 80%, а медіанна зарплата – на 17%. Це сигнал про поступове відновлення внутрішнього туризму та пожвавлення економічної активності в місті”, – йдеться в дослідженні.
Український ринок праці
Нагадаємо, згідно з нещодавнім дослідженням “OLX Робота”, через брак фахівців на ринку праці роботодавці дедалі охочіше приймають на роботу новачків або кандидатів із незначним досвідом.
У квітні вперше цього року кількість вакансій на ринку праці перевищила 100 тисяч. У майже половині з них роботодавці були готові взяти на роботу кандидатів без досвіду, а кожна четверта пропозиція підходила для студентів.