Ми дуже багато часу проводимо сидячи за комп’ютером, у поїздках, менше займаємося спортом і тоді починає страждати в першу чергу наша опорно-рухова система, робота всіх органів і навіть настрій та самопочуття теж може залежати від цього. Розберемося, як дбати про поставу, а якщо вже є порушення, то як їх можна виправити в домашніх умовах.
Які ознаки правильної та неправильної постави?
Постава залежить від багатьох обставин: в якому стані м’язи і хребет, наскільки ви фізично активні, побутові звички, захворювання та харчування.
Що таке постава? Це комфортне положення тіла під час відпочинку та руху. Але є правильна і неправильна постава. Ось їх відмінні риси:
Правильна постава: рівна спина, яка зберігає свої анатомічні вигини, грудна клітка розправлена, плечі прямі та відведені трохи назад, живіт втягнутий.
Неправильна постава: згорблена, сутула спина, підборіддя висунуто вперед, плечі завалені всередину. Ось що може призвести до цього:
- довге та неправильне положення тіла сидячи за столом;
- м’який матрац та велика подушка;
- носіння важкої сумки завжди на одному і тому плечі;
- травми чи захворювання кісток чи суглобів;
- слабкі м’язи спини, ніг та кора;
- невідповідне, тісне взуття.
Що допомагає запобігти порушенню постави?

Дбати про своє здоров’я треба змалку. Але якщо у вас вже є проблеми з поставою, все одно не пізно розпочати профілактику та її виправлення.
Ось деякі рекомендації, що треба робити, щоб не допустити порушення постави:
- підготуйте робоче місце: стіл має бути правильної висоти, стілець візьміть із регульованою спинкою;
- не сидіть довго в одній позі, вставайте кожні 2 години і трохи рухайтеся, зробіть легку розминку;
- купуйте лише комфортне взуття, особливо якщо весь день проводите на ногах;
- займайтеся спортом, робіть вправи від сутулості, зміцнюйте м’язи спини, кора, преса, ніг;
- носіть корсети для спини, бандажі, ортези, які зніматимуть напругу та підтримуватимуть хребет. Все це ви можете придбати в інтернет-магазині Olvi;
- сон не менш важливий. Купуйте собі ортопедичні матрац та подушку, вони будуть підтримувати тіло та голову у правильному положенні;
- робіть регулярно масажі. Вони допомагають розслабитися, прибирають спазми та затискання, покращують кровообіг та харчування тканин. Особливо корисним буде масажер для ніг, який зніме навантаження з нижньої частини спини.

Як вирівняти поставу в домашніх умовах?
Розглянемо, як не сутулитись і що робити, щоб мати правильну поставу, а також, які вправи використовуються для профілактики та корекції постави:
- вправа “човник”. Лягайте на живіт, руки і ноги витягніть і підніміть нагору, наскільки зможете і утримуйте протягом 10-15 секунд;
- вправа “місток”. Ляжте на спину, руки вздовж тіла. Тепер повільно піднімайте таз догори, поки лопатки не відірвуться від підлоги, спина має бути вигнута у місток. Повільно спускайтеся вниз. Повторюйте 10-15 разів;
- віджимання від підлоги, від стіни. Допомагає зміцнити м’язи спини, рук, преса;
- будь-яка фізична активність схвалюється: розминки, розтяжки, йога, пілатес;
- наприкінці робочого дня лягайте на тверду поверхню, можна на підлогу і треба полежати хвилин 20-30. Суглоби, хребет, голова приймуть правильне, рівне положення і ви відчуєте полегшення та розслаблення.
По матеріалам: https://olvi.ua/ua/