відбудова України
Литва надасть Україні 21 мільйон євро, які будуть спрямовані на відновлення інфраструктури, покращення навчальних результатів та модернізацію освітніх послуг для дітей та молоді
Зміст
Про це повідомляє Міністерство освіти і науки України.
На Конференції з питань відновлення України в Римі 10 липня міністр закордонних справ Литви Кястутіс Будріс та перший заступник міністра освіти і науки України Євген Кудрявець підписали Меморандум про взаєморозуміння. Угода спрямована на відбудову та модернізацію освітньої системи України, що зазнала руйнувань через війну.
Згідно з підписаним Меморандумом, Литва виділить 21 мільйон євро. Ці кошти будуть інвестовані у відновлення освітньої інфраструктури, підвищення результатів навчання та оновлення освітніх послуг для української молоді. Основна увага приділятиметься створенню безпечних, інклюзивних та інноваційних навчальних просторів.
Будівництво школи-хабу
Основою угоди є інвестиція в 17 мільйонів євро на будівництво сучасної багатофункціональної школи-хабу в Житомирі. Цей проєкт “Школа майбутнього для України” розроблений італійськими та українськими архітекторами, перемігши в міжнародному конкурсі 2023 року, і стане першим освітнім об’єктом в Україні, збудованим за принципами Нового європейського Баугаузу (NEB).
Готовий дизайн-проєкт, що передбачає інноваційні рішення для роботи як у мирний, так і у воєнний час, буде доступний громадам безкоштовно.
Сонячні енергетичні системи
Угода також передбачає виділення 3 мільйонів євро на встановлення сонячних енергетичних систем у 14 школах і дитячих садках Київської, Одеської, Дніпропетровської, Житомирської, Чернігівської, Харківської та Чернівецької областей.
Ці системи забезпечать безперебійну роботу закладів та дозволять зменшити довгострокові витрати на електроенергію.
Подолання освітніх втрат
Ще 1 мільйон євро спрямують на підтримку програм Catch-up та STEAM на Одещині, розробленої CPVA та українським партнером savED.
Ці програми, що мають на меті подолати освітні втрати через дистанційне навчання, передбачають додаткові уроки для учнів, які відстають від навчальної програми, та STEAM-заняття для дітей з вищими показниками.
Пілотний проєкт буде реалізовано в новій підземній школі-укритті в Молодіжному, і охопить учнів з чотирьох шкіл Великодолинської громади.
- 7 липня Кабінет міністрів затвердив ініціативу “Пакунок школяра”, за якою родини першокласників зможуть отримати 5 тисяч гривень через застосунок “Дія”.