В окупаційних інформаційних ресурсах, зокрема у пабліку “Токмак Сегодня”, опублікована нова дезінформація, що нібито Головне управління розвідки Міністерства оборони України (ГУР МО) намагалося підкупити російських військовослужбовців у Горлівці (Донецька область). Федеральна служба безпеки Росії (ФСБ) заявила, що “зірвала ці плани”.
За твердженням окупаційних пабліків, які цитують пропагандистські ресурси, українська військова розвідка пропонувала російським солдатам 1 мільйон доларів США за залишення позицій у Горлівці. ФСБ стверджує, що як “аванс” від ГУР було отримано 100 тисяч доларів. Далі в російському повідомленні йдеться, що під час “оперативних заходів” ФСБ нібито “розкрила райони зосередження частин ЗСУ”.
Як результат, за версією ФСБ, російські військові “завдали ударів по виявлених маршрутах українських військ, ті зазнали серйозних втрат”. Отримані 100 тисяч доларів нібито були спрямовані на закупівлю матеріально-технічних засобів для потреб російських підрозділів. Окупаційні ресурси анонсували “ще подробиці” цієї “історії”.
Проте, незалежне видання The Insider проаналізувало цю заяву ФСБ та спростувало її, вказавши на ознаки чергового російського фейку.
The Insider наголошує на повній відсутності будь-яких незалежних підтверджень цієї історії, окрім заяв самої ФСБ та російських пропагандистських ресурсів. Сценарій з передачею значної суми готівки як “авансу” спецслужбі противника виглядає вкрай нереалістичним та нелогічним.
Видання зазначає, що подібні заяви ФСБ часто з’являються в російському інформаційному полі і мають на меті продемонструвати “ефективність” російських спецслужб, створити картинку перемоги та дискредитувати українські державні інституції, зокрема військову розвідку. Розповідь про використання “українських” грошей на потреби російської армії також є типовим пропагандистським ходом.
Самі ж заяви ФСБ про “виявлені райони зосередження ЗСУ” та “серйозні втрати” також не мають жодного підтвердження з незалежних джерел і, найімовірніше, є вигадкою для додання “ваги” цій сфабрикованій історії.
Таким чином, заява ФСБ, поширена окупаційними ресурсами, є черговим елементом російської інформаційної війни та не відповідає дійсності, про що свідчить аналіз незалежних фактчекерів.