У Полтаві відкрили дві меморіальні дошки загиблим Захисникам України
5 грудня у Полтаві на фасаді Ліцею №31 встановили дві нові меморіальні дошки на честь Івана Наливайка та Максима Остяка – захисників, які віддали життя за незалежність України.
Про це повідомили у Полтавській міській раді.
Урочиста церемонія відкриття зібрала учнів, педагогів та громадськість. Присутні вшанували пам’ять героїв хвилиною мовчання та поклали квіти до меморіальної дошки.
Іван Іванович Наливайко (позивний “Танцор”) народився 15 жовтня 1997 року у місті Полтава. Почав здобувати освіту в Щербанівському ліцеї Щербанівської сільської ради Полтавського району Полтавської області з 2004 по 2008 рік.
З 2008-2015 навчався в Ліцеї №31 Полтавської міської ради, де був активним учасником всіх подій та заходів.
З 6 років почав відвідувати танцювально-спортивний клуб “Дует”, де опанував бальну хореографію. Разом з партнеркою брав участь не тільки в місцевих змаганнях, а й на міжнародних конкурсах, захоплював своїм талантом. Здобув багато призових кубків та медалей.
Після школи у 2015 році вступив до Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка на спеціальність “Хореографія”. Продовжив свою танцювалльну кap’єpy в Народному ансамблі спортивно-бального танцю “Грація”. Знайомився з методикою викладання різних видів хореографії та активно танцював на різних подіях міста, В період навчання почав викладати дітям спортивно-бальний танець в школі “Юний Європєць”. Став гарним прикладом для своїх учнів, як майстерно виконувати танцювальні рухи та демонструвати їх на сцені.
24 лютого 2022 року добровільно вступив до 116 окремої бригади територіальної оборони захищати цілісність території нашої країни. Не боявся ворога та сміливо йшов у бій, бо знав за що бореться. Маючи танцювальне минуле – огримав позивний “Танцор”.
Отримав нагороду 3 травня 2023 року – “Золотий Хрест”, 26 січня 2024 року – Орден “Замужність ІІ ступеня”.
Захищав Україну на Харківському, Сумському, Донецькому напрямках. Загинув 10 жовтня 2023 року в місті Авдіївка, при виконанні бойового завдання.
Іван був активним, спортивним, сміливим та добрим хлопцем. Ніколи нічого не боявся. Був веселим та мав сильне почуття справедливості. Поховали молодого воїна на Алеї Слави у місті Полтава.
Максим Анатолійович Остяк (позивний “Остін”) народився 11 квітня 1987 року у місті Полтава.
Навчався в Гімназії №31 у математичному класі. Після закінчення закладу здобув вищу освіту в Національному університеті
«Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», отримавши спеціальність інженера-будівельника.
У 2007 році Максим переїхав до Києва, де працював адміністратором у ТРЦ «Більшовик». Згодом працював за спеціальністю, а пізніше став барменом у клубі «КультРа». Після цього він працював у Національному музеї історії України в Києві.
Максим Остяк був активним учасником Революції Гідності з перших днів. 18 лютого 2014 року під час сутичок з “Беркутом” отримав травми лівої руки та голови.
Після участі у Революції Гідності Максим разом із музикантом Євгеном Славяновим заснував гурт “Reve ta Stohne”. Гурт записав альбом та виступав за кордоном. Про діяльність гурту було знято документальну стрічку “Reve ta Stohne on Tour”.
З початком повномасштабного вторгнення рф в Україну у 2022 році Максим добровільно вступив до лав Збройних сил України. Він служив оператором дронів у 49-му окремому стрілецькому батальйоні “Карпатська Січ” 93-ї окремої механізованої бригади, Максим брав участь у боях за оборону Києва та в Ірпені.
Максим Остяк загинув 4 липня 2022 року під час виконання бойового завдання на Харківщині. Його поховали у Полтаві на Затуринському кладовищі на Алеї Героїв 20 липня 2022 року.