
Мер румунського міста Клуж-Напока Еміль Бок заявив, що російський гімн не виконуватиметься, а російський прапор не використовуватиметься під час Кубка світового виклику з художньої гімнастики 26-28 червня.
Про це повідомляє Настоящее время з посиланням на румунські ЗМІ, передає Укрінформ.
Виконавчий комітет Міжнародної федерації гімнастики допустив російських спортсменів до виступів під національними прапором та гімном. Це рішення, як пишуть румунські ЗМІ, викликало обурення у місцевій спільноті.
Еміль Бок зазначив, що коли затверджував організацію змагання у місті, він знав, що російські спортсмени не зможуть використати свої гімн та прапор. У зв'язку з цим він попросив Міжнародну федерацію гімнастики застосувати правила, що діяли на момент ухвалення Клуж-Напокою рішення про проведення кубка.
«Я хотів би, щоб це було абсолютно ясно й однозначно. У залі BT Arena в Клуж-Напоці не звучатиме російський гімн і не використовуватиметься російський прапор для представлення спортсменів із цієї країни. Це рішення не є формою протесту проти спортсменів. Я не маю жодного стосунку до спорту, я підтримую спорт, але я не погоджуюся з тим, що політичні символи держави-агресора мають використовуватися в Європі, у країні ЄС», — наголосив Бок у своєму відеозверненні у соцмережах.
Як повідомляв Укрінформ, 18 травня Міжнародна федерація гімнастики ухвалила рішення скасувати усі обмеження щодо спортсменів з Росії та Білорусі, які діяли з лютого 2022 року.







































































