
Внаслідок ворожої атаки у селі Біленьке знищено садибу родини цивільного губернатора Катеринославської губернії Михайла Миклашевського, яка була збудована наприкінці XIX століття. Будівля, що має статус архітектурної пам’ятки місцевого значення, впродовж тривалого часу була справжньою окрасою села.
Крім того, це єдина добре збережена садиба на території Запорізького краю.
Фото садиби, охопленою вогнем через атаку росіян, оприлюднила історикиня, керівниця пресслужби Національного заповідника “Хортиця” Ганна Головко.
“Вона пережила численні історичні потрясіння за понад півтора століття свого існування та неодноразово зазнавала пошкоджень уже під час повномасштабної російсько-української війни. Сьогодні ми, ймовірно, втратили її назавжди”, – написала Ганна.
Будівля була зведена у 1853–1916 роках, всередині добре зберігся старовинний дерев’яний декор, гвинтові металеві сходи, веранди, унікальні елементи інтер’єру.














































































