П’ятниця, 16 Травня, 2025

Війна

Новини Запоріжжя

ВАКС відмовився конфісковувати майно власника мережі АЗС на окупованій території Запорізької області

ВАКС відмовився конфісковувати майно власника мережі АЗС на окупованій території Запорізької області

Вищий антикорупційний суд України ухвалив рішення на користь відповідача у гучній справі щодо застосування санкцій у вигляді стягнення активів у дохід держави. Міністерство юстиції не змогло довести, що власник мережі АЗС на тимчасово окупованих територіях Запорізької та Херсонської областей дійсно передавав майно або надавав безоплатну допомогу окупаційній адміністрації.

Про це повідомляється у реєстрі судових рішень, передає 061.

Олексій Попов є засновником ПП «Юг Ойл» та ТОВ «Транс Ойл 1», які входять у групу компаній «Oil Transit». Основна діяльність цієї групи – продаж палива. Група володіє мережею автозаправних станцій у Запорізькій та Херсонській областях, а також нафтобазою у Вінницькій області.

Мін’юст називає Попова громадянином РФ, що після початку повномасштабного вторгнення залишився на ТОТ і продовжив підприємницьку діяльність. За даними позову, він контролює мережу АЗС «Oil Transit» та співпрацює з окупаційною владою через компанію «Фенікс», яка постачає пальне на ТОТ.

Вказується, що він добровільно надав згоду на використання своєї матеріально-технічної бази, за що отримав змогу продовжувати свою комерційну діяльність для організації схеми з транспортування та реалізації пального російського виробництва у Запорізької та Херсонської областей, а також на анексованому півострові. Наприклад, до Криму навіть організовуються конвої з числа військових РФ, які здійснюють супроводження транспорту з пальним.  

Однак суд погодився з доводами адвокатів та встановив, що немає прямих доказів безоплатного передавання ресурсів окупаційним адміністраціям; спірна діяльність була здійснена в межах комерційної вигоди, а не як безоплатна допомога.

Свідки в суді повідомили, що відповідач залишився на окупованій території через необхідність доглядати хворого дідуся та діяв у складних обставинах, зокрема під тиском та погрозами з боку кримінальних угруповань на ТОТ.

Водночас суд визнав, що Попов має громадянство РФ, про що свідчить низка документів з російських реєстрів, і фактично втратив зв’язок з Україною. Однак цього виявилося недостатньо для санкції, що передбачає стягнення активів.

Позов залишено без задоволення, але відомо, що на це рішення була подана апеляційна скарга, яка буде розглянута Апеляційною палатою Вищого антикорупційного суду наприкінці місяця.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що на Запоріжжі заочно засудили жінку, яка працювала «старостою» в окупаційній адміністрації

Інше в категорії

Завантажити ще Завантаження...No more posts.