1. Вступ
Алкогольна залежність — це хронічне захворювання нервової системи, що супроводжується неконтрольованим вживанням алкоголю, незважаючи на негативні наслідки для власного здоров’я та оточуючих. Відмінність залежності та контрольованого вживання полягає у втраті контролю над кількістю випитого алкоголю та ігноруванні його руйнівних наслідків. Часто залежні ізолюються, приховують факт свого вживання, кількість випитого алкоголю та причини зловживання. Кодування від алкоголізму стає необхідним кроком, коли людина втрачає здатність самостійно контролювати вживання.
2. Ознаки розвитку залежності
Основним симптомом алкогольної залежності є труднощі з контролем над кількістю випитого алкоголю, часу проведеного в стані алкогольного сп’яніння і власною поведінкою під дією напоїв. У залежного спостерігається часте та неконтрольоване бажання випити, особливо в стресових ситуаціях: конфлікти вдома, нерозуміння на роботі, емоційна втома або вживання як єдиний спосіб відпочинку.
До змін у поведінці, на які варто звернути увагу, також можна віднести заперечення проблеми, навіть коли вона очевидна: про кількість випитого, кількість днів у вживанні та ін. Ще одним із симптомів виникнення алкогольної залежності є погіршення фізіологічного стану: виникнення абстиненції та формування толерантності до дози випитого алкоголю (щоразу потрібно більше). Абстиненція також проявляється тремором кінцівок, підвищеною пітливістю, порушенням сну, в окремих випадках безсонням, головними болями, набряками, підвищенням кров’яного тиску.
Серед психологічних проблем, що виникають на початку розвитку алкогольної залежності, є тривожність, депресивні стани, схильність до самотності та самоізоляції. Кодування від алкоголю в такій ситуації допомагає перервати руйнівний цикл і створити сприятливі умови для відновлення психічного здоров’я.
3. Наслідки зловживання
Якщо помірне вживання не спричинює проблем зі здоров’ям, то у випадках зловживання алкоголем — тягне за собою важкі наслідки. Алкоголь спричиняє порушення роботи серцево-судинної і нервової системи, порушення мозкового кровообігу, проблеми з нирками та лімфатичною системою, шлунково-кишковим трактом, виникнення патологій печінки, дистрофію м’язів і різке схуднення. Часто вживання алкоголю є поштовхом для розвитку хронічних захворювань, які не проявлялися до моменту зловживання.
Алкоголь призводить до руйнування життя у всіх сферах, в тому числі і в соціальній. Конфлікти, які виникають через вживання алкоголю, руйнують сім’ю. Залежні часто втрачають навички та здатність до навчання, що в подальшому тягне за собою втрату роботи, звуження кола спілкування і втрату інтересу до життя.
4. Шляхи подолання залежності
Відсоток одужання від алкоголізму є досить складним питанням. Воно включає в себе ряд факторів: таких як підтримка оточуючих, методи лікування залежності, визнання проблеми та мотивацію самого залежного, соціальну підтримку та формування стресостійкості. Лікування алкоголізму — складний і тривалий процес, однак досвід одужуючих залежних показує, що можна вийти в стійку ремісію при використанні комплексного підходу. Можливість закодуватися від алкоголю є важливим першим кроком для багатьох людей, які прагнуть подолати залежність і повернутися до здорового способу життя.
Якщо ви або ваші близькі потребуєте допомоги, звертайтеся до нас за телефоном (068) 660-40-46. “На Грані” – це ваш перший крок до свободи та гармонії. Ваш успіх – наша винагорода.