Фестиваль «Дух незламних» у Рокинях
У селищі Рокині на території Музею історії сільського господарства Волині-скансен організували фестиваль національних бойових мистецтв «Дух незламних».
Дводенний захід, який проходить у вихідні 29 та 30 червня, зібрав безліч гостей, які відвідали виступи творчих колективів, майстер-класи, гутірки та ярмарок. Фестиваль відвідала і кореспондентка Район.Луцьк.
Особливими гостями першого дня фестивалю стали Сергій Василюк з гурту «Тінь Сонця» та гурт «Grandma’s Smuzi», які підкорювали публіку своїми хітами. Протягом всього фестивалю працювали майстерки, фуд зона, спортсмени проводили демонстраційні поєдинки з рукопашу гопак, реконструкції козацьких боїв та багато інших заходів. Гутіркова сцена «Млин» збирала усіх охочих поспілкуватися про важливі та актуальні теми. На фуд зоні продававли готову їжу, овочі та м’ясо на вогні, крафтові смаколики, наливали слабоалкогольні та безалкогольні напої.
Сергій Василюк
Виступ «Grandma’s Smuzi»
Другий день фестивалю, 30 червня, був не менш насичений заходами, головною подією якого став виступ Kozak Siromaha.
Роман Ковальчук
Організатор фестивалю національних бойових мистецтв «Дух незламних», засновник та тренер спортивного клубу козацьких бойових мистецтв «Герць» у Луцьку, директор «Музею історії сільського господарства Волині-скансен» у Рокинях Роман Ковальчук ознайомив з основною програмою заходів:
«Відкриті всеукраїнські ігри з видів спорту, започаткованих в національно-культурних традиціях «Дух незламних» – іншими словами фестиваль бойових мистецтв, зібрав сотні людей з усієї України сьогодні в Рокинях. Сергій Василюк соліст гурту «Тінь Сонця» приїхав не тільки виступити перед глядачами, а й отримати від організаторів подарунок для свого підрозділу – «Dji Mavic 3T». Також запалюватиме публіку гурт «Grandma’s Smuzi», відомий своїми україномовними каверами на світові рок-хіти. А на завершення буде яскраве вогняне шоу від «Лютих Козаків» з Дніпра», – поділився організатор фестивалю.
Фестиваль «Дух незламних»
Фестиваль «Дух незламних»
Гутіркова сцена
В тихій частині музею працювала гутіркова сцена «Млин», де провели лекції-розмови на актуальні теми, зокрема про волонтерство, адаптацію ветеранів та козацьке здоров’я. Модераторували гутірки начальниця відділу молодіжної політики департаменту молоді та спорту Луцької міської ради Зарина Дацик та директор КЗ «Луцький міський молодіжний центр Юрій Семчук.
«Департамент молоді та спорту Луцької міської ради долучився до організації і проведення величезного масштабного фестивалю. Саме ми взялися за організацію окремої локації, яка називається «Гутіркова зона». Ми запросили спікерів і спікерок, які так чи інакше обов’язково роблять свій величезний внесок в здобуття нашої перемоги, в боротьбу українського народу. Ми запрошували відомих волонтерів, відомих військових, науковців, які розкажуть свої історії і свій внесок», – розказала Зарина Дацик.
Зарина Дацик
Спікерами та спікерками гутірок були: голова правління ГО «Розвиток мікрорайонів міста», волонтерка Наталія Грушка; військовослужбовець, фронтмен гурту «Тінь сонця» Сергій Василюк; старша офіцерка відділення соціального супроводу 6-го прикордонного Волинського загону Державної Прикордонної Служби України, лейтенантка Людмила Кравчук; президент Міжнародної федерації «Спас», доктор філософії в галузі педагогіки, письменник, засновник Міжнародної Академії здоров’я і успіху «Спас» Олександр Притула; клінічна психологиня, голова ГО «Елеос-Волинь», медична капеланка, волонтерка Наталія Райниш; голова ГО «Луцька міська організація Спілки воїнів АТО Волині», регіональний керівник мережі магазинів «Офіс Центр» у Волинській області Олег Кобилинський; заступник декана факультету історії, політології та національної безпеки, старший викладач кафедри національної безпеки Волинського національного університету імені Лесі Українки, учасник бойових дій Тарас Літковець.
Наталія Грушка
Олег Кобилинський
Наталія Грушка поділилась своїм волонтерським досвідом та відповіла на питання: «Волонтери. Чому ми не втомились?». Сергій Василюк розповів про військову справу та особистий вклад під час лекції «Державний кордон України: формування та захист». Прикордонниця Людмила Кравчук розказала свою історію війни, полону та любові. Олександр Притула познайомив слухачів з темою козацького здоров’я та його характерниками. Медична капеланка Наталія Райниш надала поради щодо порозуміння між військовими та цивільними. З Олегом Кобилинським спілкувались на тему адаптації ветеранів в суспільстві, розбиралися, що робити ветерану та як йому допомогти після його звільнення з лав ЗСУ. На завершення учасник бойових дій Тарас Літковець підкреслив роль козацького патріотизму у вітчизняній історії.
Фестиваль «Дух незламних»
Показові виступи
Фестиваль «Дух незламних»
У рамах фестивалю козаки-гопаківці підготували театралізовану виставу козацького бою, показові виступи, змагання з рукопаш гопака, боротьби на поясах, лава на лаву, котигорошко та інші. Майстер-класи проводили майстри різних ремесел – гончар, лялькарі, плетення бісером, розпис тканини та інші.
Гончарний майстер-клас
Гончар Микола Шавула, який служить в лавах ЗСУ, також доєднався до фестивалю і провів свої майстер-класи з гончарства для всіх охочих. Роман Ковальчук зізнався – без Миколи не обходився жоден фестиваль у Луцькій громаді, тож і цього разу доклали всіх зусиль, аби запросити гончара на захід.
Гончарні вироби
Гончарство з Миколою Шавулою
Фестиваль триває два дні, вхід на захід безкоштовний. Спеціально в дні проведення фестивалю автобус №54, що курсує між Луцьком та Рокинями, здійснює поїздки за маршрутом кожні пів години з 6:30 ранку з Луцька до 22:30 вечора з Рокинь.
Реконструктор першої та другої світової війни
Локація фестивалю
Організатори фестивалю: Міністерство молоді та спорту України, Федерація Рукопашу Гопак України, Всеукраїнська федерація СПАС, Луцька міська рада, Волинський національний університет імені Лесі Українки, спортивний клуб козацьких бойових мистецтв «Герць» та генеральний партнер «Lesia UA foundation – Фундація Допомоги Захисникам України».
Територія музею в Рокинях
Фуд зона
Фуд зона Сергія Свириденка
Фуд зона
Локація фестивалю
Серед партнерів фестивалю: Волинський академічний український облмуздрамтеатр ім. Тараса Шевченка, Волинський центр національно-патріотичного виховання, туризму і краєзнавства, органи місцевого самоврядування, Театр Козацького Бою «Запорозький Спас» з міста Запоріжжя, Національне українське шоу «Люті козаки» з міста Дніпро, місцеві бізнеси. Основною метою заходу є популяризація національних бойових мистецтв та культурних традицій України.