Світ
Президент США Дональд Трамп підписав укази про початок ядерного відродження та відновлення "золотого стандарту" в науці
Зміст
Про це йдеться в указі, опублікованому на сайті Білого дому.
“Під керівництвом президента Трампа Америка розпочне відродження ядерної енергетики. Після десятиліть застою та закритих реакторів президент Трамп прокладає шлях для ядерних інновацій. Сьогоднішні виконавчі укази дозволяють проводити випробування конструкцій реакторів у лабораторіях Міністерства енергетики США, розчищають шлях для будівництва на федеральних землях для захисту національної та економічної безпеки, а також усувають регуляторні бар’єри, вимагаючи від Комісії з ядерного регулювання своєчасного видання рішень щодо ліцензування”, – йдеться у повідомленні.
Директор Управління науки і технологій Білого дому Майкл Краціос вважає, що ці укази є найважливішими заходами з реформи ядерного регулювання, здійсненими за останні десятиліття. За його словами, вони мають вирішальне значення для енергетичної незалежності США та подальшого домінування у сфері штучного інтелекту та інших нових технологій.
“Занадто довго американська ядерна енергетика була загальмована бюрократією та застарілою урядовою політикою, але завдяки президенту Трампу американське ядерне відродження нарешті настало”, – сказав міністр енергетики США Кріс Райт.
Трамп також підписав виконавчий указ про впровадження “золотого стандарту” науки – тобто відтворюваної, прозорої, спростовуваної, підлягючої неупередженій експертній оцінці, тій, яка чітко визнає помилки та невизначеності, скептично ставиться до припущень, є спільною, міждисциплінарною, приймає негативні результати та не має конфлікту інтересів.
Тепер федеральні дослідницькі агенства будуть зобов’язані узгодити свої існуючі програми та діяльність з цими фундаментальними принципами. На додаток до федеральних агентств, адміністрація Трампа закликає всіх американських дослідників та академічні установи “повернутися до основ, відновивши “золотий стандарт” науки”.
Вказано, що підписання цих указів покликане зміцнити наукові відкриття у США відновити довіру громадськості до науки та прискорити розвиток передових ядерних технологій.
- Раніше у рамках масштабних скорочень у міністерстві енергетики США адміністрація президента Дональда Трампа звільнила понад 300 співробітників Національного управління ядерної безпеки (NNSA), яке відповідає за ядерні запаси країни.