Підприємство «Українські лісопильні» працює на Рівненщині з 2017 року. За цей час компанія стала одним з найбільших експортерів продукції з деревини в Україні.
Основна спеціалізація – виробництво соснових пиломатеріалів для будівельної та меблевої галузей. Попри тривалу війну, підприємству вдалося масштабуватися та збільшити свою присутність на найбільших ринках Європи, Близького Сходу та Азії. Компанія дивиться на ринок з довгостроковою перспективою, зосереджуючи зусилля на інвестиціях у поглиблену деревообробку. Про виклики війни, експорт і майбутнє деревообробки розповідає директор підприємства Дмитро Боженюк.
Європейські технологій та українська стійкість
«Українські лісопильні»повністю змінюють уявлення про деревообробну галузь в Україні – мова не про звичайну пилораму, а про потужне поєднання високотехнологічних європейських рішень та української стійкості.
«Ми бачимо в деревині більше, ніж просто матеріал. Завдяки високотехнологічному обладнанню: сканерам і автоматизованим лініям бачимо кожен дефект і кожну перевагу сировини і підлаштовуємо виробництво таким чином, щоб використати кожен міліметр з максимальною ефективністю. Ми робимо ставку на глибоку переробку української сировини та активно розвиваємо виробництво меблевого щита, вагонки, компонентів для вікон, дверей та іншого столярного погонажу.
Наша продукція знаходить застосування у житловому будівництві та меблевому виробництві по всьому світу. Це історія не лише про пиломатеріали — це історія про якість, технологічність і відповідальне ставлення до українського ресурсу», — зазначає директор підприємства Дмитро Боженюк.
Війна змінює реальність щодня
«Ми зустріли війну на робочих місцях. Як і кожен український бізнес, стикнулися з серйозними викликами: безпека людей, проблеми з логістикою, мобілізація, дефіцит електроенергії. Блокада портів миттєво обірвала наші зв’язки з частиною клієнтів. Рішення приймалися швидко, адже експорт мав показувати стабільність та надійність, навіть в умовах повномасштабного вторгнення. За останні роки нам вдалося збільшити обсяги виробництва на 16% та вже у 2024 році сплатити на 35% більше податків, ніж минулі роки.
Стратегічними труднощами є дуже суттєве зменшення обсягів лісозаготівлі, порівняно періодом 5-7 років назад, що створює ситуацію дефіциту. І відповідно це тягне за собою неадекватне завищення цін на сировину, при яких підприємство стає неконкурентоздатним на світових ринках». Робота буде! Сенс теж! Сьогодні на підприємстві «Українські лісопильні» працює 350 співробітників. За словами директора війна змінила компанію та колектив:
«Ми стали сильнішими і згуртованішими, з’явилося більше довіри, а виробництво стало опорою для сотень родин у важкі часи. Звичайно нам не вистачає кваліфікованих кадрів, адже було мобілізовано 65 наших спеціалістів – гордимося ними та чекаємо на їхнє повернення у колектив. Ми цінуємо тих, хто з нами сьогодні, і готові вкладатися в тих, хто хоче працювати з нами завтра.
Білий бізнес, прозора оплата праці та чесна сплата податків, що підтримують країну у боротьбі за перемогу –це має бути принципом кожного відповідального бізнесу. Тим, хто зараз за кордоном і вагається, хочу сказати: повертайтеся! Робота буде. Сенс — теж. Тут є для кого і заради чого. Ми вистояли — і вистоїмо далі, якщо будемо триматися разом».
За словами Дмитра Боженюка, компанія «Українські лісопильні» готова активно інвестувати у поглиблену переробку та розвивати вітчизняний меблевий кластер: виробників меблів, вікон, дверей та іншої продукції із високою доданою вартістю:
«Сьогодні ми працюємо у складних умовах. Розуміємо, що маємо зберігати гнучкість і залишатися ефективними, але ми маємо чітке бачення розвитку галузі й готові вкладати інвестиції в технології, людей та виробництво. Бізнес очікує від держави прозорих та чесних правил гри на ринку деревини та прогнозованої політики, адже без повернення адекватних рівнів лісозаготівлі – розвиток галузі неможливий. Це дозволить планувати виробництво, зберігати робочі місця та нарощувати експорт. На наше переконання сильна економіка має грануватись на взаємодії держави та українського виробника, за принципом: ми разом працюємо на своїй землі, для свого спільного успішного майбутнього».