У Миколаєві працюють над створенням протезно-ортезного центру на базі 4 лікарні. Так, протези будуть безкоштовно виготовляти для воїнів ЗСУ.
Редакція 0512 розповість про те, як цей центр вирішили створити і на якій стадії знаходиться його створення.
Від ідеї – до реалізації
Влітку до Миколаєва приїхала німецька компанія Horus Prosthetics GmbH, що спеціалізується на виготовленні протезів для нижніх кінцівок.
Їхня методика унікальна: спеціалісти за допомогою штучного інтелекту виготовляють протез, який ідеально підходить під анатомічні параметри пацієнта. Весь процес займає від 90 до 120 хвилин.
Тоді вони абсолютно безкоштовно встановили протези девятьом пацієнтам.
Все почалось з того, що мер Олександр Сєнкевич в квітні 2024 році в стартап-хабі в Берліні презентував наше місто для інвесторів.
“Компанія потрапила до Миколаєва завдяки міжнародній роботі мера Миколаєва. У квітні цього року він був у Берліні, де розповів про відкритість міста до міжнародних інвестицій. Крім того в липні Миколаїв зарекомендував себе позитивно як місто, яке має дуже активну антикорупційну політику. І це стало вирішальним фактором для берлінської компанії приїхати сюди та обговорити можливість співпраці та розбудови свого бізнесу тут”, – розказала партнерка компаніїї Horus Prosthetics GmbH Ганна Монтавон.
Тоді ж начальниця управління охорони здоров’я Миколаївської міської ради Ірина Шамрай розповіла, що така ініціатива є актуальною для Миколаєва.
Через повномасштабне вторгнення рф на територію України близько 15 тисяч військових і 1 тисячі цивільних людей були проліковані у Миколаєві і запротезовані в інших областях країни. Але з часом зі змінами в організмі людини сам протез теж потребує змін та корегування. У Миколаєві такої можливості до сьогодні не було.
“Є такі випадки, коли люди отримали протези в інших областях і не можуть ними користуватися у зв’язку з тими змінами, які відбуваються в культі. Тому сьогодні отримати в місті Миколаєві цілий комплекс таких послуг: протезування, реабілітація, лікування соматичних захворювань в одному місці – це буде великий позитив для наших пацієнтів. Ми розуміємо, що ця проблема залишиться з нами надовго. Тому нам необхідно налагодити цю індустрію у нашому місті для того, щоб наші люди змогли вчасно замінити протез, який зношується, і вчасно отримували реабілітацію тут, де вони проживають. Ми повинні вивчити всі можливості для того, щоб задовольнити потреби наших пацієнтів та повернути їх до повноцінного життя”, – пояснила Ірина Шамрай.
Управління вже почало формувати реєстр пацієнтів, які потребують таких послуг.
Крім встановлення протезів, пройшло навчання для реабілітологів 4-ї лікарні.
План купити будівлю
Звісно, аби такий центр працював, потрібна будівля. Саме тому місто виявило намір придбати будівлю, де б цей центр розташовувався.
Виробництво протезів супроводжується певним шумом, тому у самій лікарні організовувати такий центр неможливо. Управління охорони здоров’я звернулось до міської ради щодо придбання будівлі, яка знаходиться на території лікарні та є у приватній власності. Її площа майже 136 кв.м. Будівля відповідає необхідним критеріям та не потребує капітального ремонту.
Навчання медиків
Спеціалісти міської лікарні № 4 розпочали навчання в Міжнародній школі O&P, Aufder Klapp у німецькому місті Дудерштадт. Фахівці вивчають новітні методики і практичні навички з виготовлення індивідуальних протезів.
Підготовка до відкриття
Так, завершується навчання протезистів, а після завершення ліцензування обладнання, повернення спеціалістів з навчання та поточного ремонту будівлі майстерня буде запущена в роботу.
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” та Amediastiftelsen в рамках реалізації проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов’язково збігаються з офіційною позицією партнерів
Фото: миколаївська міська рада.