Спінальний інсульт – це серйозне захворювання, яке може призвести до значних порушень функцій організму. На жаль, навіть після лікування, пацієнти можуть зіткнутися з різноманітними ускладненнями.
Які ускладнення можуть виникнути після спінального інсульту?
- Рухові порушення – паралічі, парези, порушення координації рухів є найчастішими наслідками спінального інсульту. Ступінь вираженості залежить від локалізації та обсягу ураження спинного мозку.
- Чутливі порушення – зниження або втрата чутливості в різних ділянках тіла.
- Вегетативні порушення – проблеми з контролем сечовипускання та дефекації, порушення потовиділення, артеріального тиску, серцевого ритму.
- Пролежні – через порушення чутливості та обмаль рухової активності у пацієнтів зі спінальним інсультом підвищений ризик розвитку пролежнів.
- Інфекції сечовивідних шляхів – внаслідок порушення іннервації сечового міхура, підвищується ризик розвитку інфекцій.
- Тромбоемболічні ускладнення – зростає ризик утворення тромбів у венах нижніх кінцівок і легеневої емболії.
- Депресія – порушення якості життя, втрата соціальної активності можуть призвести до розвитку депресивного стану.
Як можна уникнути ускладнень?
Чим раніше розпочнеться лікування, тим більше шансів на відновлення функцій. Надзвичайно важливий ранній початок реабілітації після спінального інсульту. Застосування комплексного підходу, різних методик та терапій в спеціалізованому центрі Result допомагає відновити втрачені функції, запобігає розвитку контрактур.
- Профілактика пролежнів – регулярний догляд за шкірою, зміна положення тіла, спеціальні матраци та подушки.
- Профілактика інфекцій – дотримання правил гігієни, своєчасне лікування інфекцій.
- Контроль супутніх захворювань – регулярний моніторинг артеріального тиску, рівня цукру в крові, лікування серцево-судинних захворювань.
- Психологічна підтримка – допомога психолога допоможе пацієнту адаптуватися до нових умов життя і подолати депресію.
Прогноз відновлення
Кожен організм індивідуальний, і відновлення після спінального інсульту залежить від багатьох факторів: вік людини та загальний стан її здоров’я, локалізація та обсяг ураження спинного мозку.
Важливим є своєчасність і якість наданої первинної медичної допомоги, а також мотивація самої людини та активна участь у реабілітаційному процесі.
Відновлення після спінального інсульту потребує тривалого часу, терпіння та наполегливості. Завдяки сучасним методам лікування і професійній реабілітації багато пацієнтів можуть досягти значних успіхів і повернутися до активного життя.