Техносвіт

Суддя з Флориди вдягнув VR-шолом, щоб побувати на «місці злочину» і побачити події очима обвинуваченого

Суддя з Флориди вдягнув VR-шолом, щоб побувати на «місці злочину» і побачити події очима обвинуваченого

Скриншоти з сюжету телеканалу WPLG Local 10

Здається вперше в історії технології VR використали як доказ у суді.

На засіданні розглядали справу власника закладу для проведення весіль у Флориді — Мігеля Альбісу, якого звинувачували у нападі й погрозах зі зброєю гостям на одній з вечірок. Сам обвинувачений заявляв, що його дії були спровоковані попереднім нападом на його дружину, яка отримала травму зап’ястка — тож суд у підсумку мав вирішити, чи були погрози Альбісу формою самозахисту.

Адвокати взялися за справу доволі серйозно і замовили VR-симуляцію інциденту для Oculus Quest 2 на основі записів з камер спостереження, тоді як суддя великодушно дозволив представити цю сцену на суді, як доказ.

«Ми вдягли гарнітури на суддю, прокурорів і свідка, і кожен зміг побачити події очима мого клієнта, з чим він зіткнувся, коли був оточений п’яними гостями вечірки», — сказав адвокат Кен Падовіц в коментарі місцевому ЗМІ (через Gizmodo). «Його схопили й він відчув, що має дістати зброю, щоб захистити життя та свою власність».

Телеканал Local10 транслював відео із зали суду в ефірі, тож запис нині може переглянути кожен охочий.

Падовіц каже, що це вперше в історії американського суду віртуальна реальність була використана як доказ на засіданні. Він також зазначив, що вже не вперше звертається до сучасних технологій у справах — ще в далекому 1992 році він, у статусі прокурора відділу вбивств, представив першу комп’ютерну анімацію як доказ на засіданні.

СпецпроєктиCSD LAB розказала про інновації в онкології та роль ШІ в діагностиці. Про що ще говорили на UpToDate 5.0Учні створюють моделі наносупутників і гірських порід. Як комплекс «АІК А+» змінює освіту в Україні

«Це був один із перших прецедентів у Сполучених Штатах, які підтверджують використання комп’ютерної анімації у кримінальній справі. З того часу ми еволюціонували до віртуальної реальності», — каже Падовіц.

Інше в категорії