Новини компаній

Інвестиції для початківців: як зробити перші кроки у світі інвестицій

Дорослішаючи, всі люди поступово долучаються до світу фінансів. Хтось це робить одразу вдало та швидко досягає успіху, іншим потрібно більше часу, спроб та підготовки. Кожен прагне до стабільності, самофінансування та підвищення рівня життя. Для цього потрібно виробити корисні фінансові звички, до яких відносяться формування особистого резервного фонду та інвестування. Ці процеси взаємопов’язані та взаємозалежні.

Резервний фонд – це фінансова подушка, яка пом’якшує незаплановані витрати та допомагає без затягування пасків пережити несприятливі періоди зниження основного доходу. Розмір фінансового запасу можна визначати на свій розсуд, проте рекомендують зберігати суму, достатню для покриття постійних витрат протягом 3-6 місяців.

Інвестування призначене для примноження коштів та поповнення резервного фонду. Із його допомогою можна створити стабільне джерело пасивного доходу, що суттєво розширить фінансові можливості та покращить якість життя. Інвестування перетворює «мертвий» капітал, що ризикує знецінитися від інфляції, постраждати від крадіїв чи витратитися на малоцінні поточні покупки на корисну грошову масу в обороті, що постійно примножується та міцнішає.

Інвестору-початківцю складно зважитися на перше вкладення та розлучитися із грошима. Щоб полегшити процес та почуватися впевнено у власних рішеннях, варто починати із простих напрямів інвестування, які не потребують спеціальної підготовки, знань та практики, а також мають чітко окреслені часові межі. Найлегший спосіб ефективного використання тимчасово вільних коштів – відкриття банківського депозиту.

інвестиції для початківців

Банки пропонують коротко- і довгострокові програми, розраховані на різну валюти, відсоткові ставки та умови управління вкладеннями. Банк Unex Bank, піклуючись про своїх клієнтів, щоб уникнути плутанини пропонує лише дві депозитні програми на сайті: https://unexbank.ua/privatnim-osobam/depoziti. Проте кожна з них має гнучкі умови, за рахунок чого легко підлаштовується під потреби вкладника.

Обираючи депозит, потрібно визначитися із такими параметрами:

  1. Терміном відкриття рахунку. Депозити, розраховані на 1 рік чи більше, передбачають найвищі відсотки, тому вважаються найвигіднішими. Проте короткострокові рахунки зручні в управлінні, адже зберігають швидкий доступ до коштів.
  2. Відсотковою ставкою. Вона залежить від валюти рахунку, терміну дії та поточним умовам. Найвищі відсотки банки нараховують на довгострокові рахунки у національній валюті без можливості поточного доступу до коштів.
  3. Валютою. Гривневі депозити вигідніші, проте валютні стійкіші до курсових коливань.

Умовами управління. Можна обрати депозит із поточним доступом до коштів щодо їх дострокового виведення або поповнення суми вкладу для оперативного контролю над рахунком, або погодитись на депозит без жодного доступу до моменту завершення дії договору для максимального накопичення.

Розпочати знайомство з депозитами можна із короткострокового вкладу, на основі якого краще проаналізувати свої фінансові очікування та можливості. Після вдалого першого досвіду простих інвестицій можна переходити до довгострокових вкладів та альтернативних напрямів інвестування, поєднуючи їх між собою. Диверсифікація способів використання коштів забезпечить додаткову фінансову стійкість та ефективність джерел доходів.

Інше в категорії