Новини Сімферопіль

Абхазький лідер Аслан Бжанія на тлі протестів пішов у відставку

Абхазький лідер Аслан Бжанія на тлі протестів пішов у відставку

За угодою, підписаною сторонами, Бжанія подає заяву про відставку, а прихильники опозиції залишають комплекс урядових будівель, зайнятий ними під час протестів   Абхазький лідер Аслан Бжанія на тлі протестів пішов у відставку

Аслан Бжанія, який очолює сепаратистський грузинський регіон Абхазію, подав у відставку, відповідно до угоди, досягнутої під час переговорів з абхазькою опозицією, повідомила його пресслужба. Посаду залишив і очільник уряду сепаратистського регіону Олександр Анкваб, повідомив проєкт Радіо Свобода «Ехо Кавказу».

Згідно з угодою, підписаною сторонами, Бжанія подає заяву про відставку, а прихильники опозиції залишають комплекс урядових будівель, зайнятий ними під час протестів у цьому сепаратистському регіоні Грузії. У разі невиконання цього пункту Бжанія відкликає заяву про відставку.

Парламент сепаратистського грузинського регіону розгляне заяву Бжанії про відставку 19 листопада.

Піти у відставку Бжанію змусила місцева опозиція. 15 листопада в Сухумі учасники протестів проти російсько-абхазької «інвестиційної угоди», знесли частину паркану навколо комплексу урядових будівель і зайшли на територію, прилеглу до будівлі парламенту, а потім і всередину парламенту й адміністрації президента самопроголошеної республіки.

Абхазькі чиновники називали договір стимулом для місцевої економіки. Опозиція вважає його «прямим здаванням інтересів» самопроголошеного регіону. При цьому лідери опозиції неодноразово наголошували, що протести спрямовані виключно проти політики Бжанії, а не проти Росії, яку вони назвали «стратегічним партнером» і «єдиним гарантом безпеки».

На тлі протесту абхазький парламент скасував сесію, на якій мало пройти голосування з питання ратифікації інвестиційної угоди з Москвою, а в адміністрації Бжанії пообіцяли її відкликати.

Абхазький лідер Аслан Бжанія на тлі протестів пішов у відставку

Абхазький лідер Аслан Бжанія на тлі протестів пішов у відставку

Embed share

Вахтанг Кікабідзе: «Абхазія – не окрема республіка» (відео)

Embed share The code has been copied to your clipboard. width px height px

The URL has been copied to your clipboard

No media source currently available

0:00 0:02:30 0:00 Завантажити на комп'ютер

  • 270p | 7,1MB
  • 360p | 9,4MB
  • 720p | 23,5MB
  • 1080p | 48,6MB

Абхазія і Південна Осетія вийшли з-під влади Грузії після розпаду Радянського Союзу на початку 1990-х років. Абхазія проголосила незалежність після війни з Грузією у 1993 році. Тоді незалежність Абхазії не визнала ані Грузія, ані інші держави світу.

Абхазький лідер Аслан Бжанія на тлі протестів пішов у відставку

Photo Gallery:

Наслідки війни в Південній Осетії є проблемою на Кавказі і через 30 років від її початку (фотогалерея)

Після збройного протистояння, що тривало протягом 1990–1992 років, проблема Південної Осетії неодноразово спалахувала, особливо в 2008 році

У серпні 2008 року почалася війна між Росією і Грузією. Провину за початок воєнних дій кожна зі сторін перекладає на противника. П’ятиденна війна забрала сотні життів і позбавила домівок тисячі людей. Цю війну назвали першою європейською війною 21-го століття.

Після війни у 2008 році Росія визнала «незалежність» сепаратистських регіонів Грузії Абхазії і Південної Осетії. В обох регіонах є російські війська і бази.

Крім Росії, рішення Сухумі й Цхінвалі про незалежність визнали також Нікарагуа, Венесуела і Науру. Тбілісі й країни Заходу вважають ці території окупованими регіонами Грузії.

Абхазький лідер Аслан Бжанія на тлі протестів пішов у відставку

Photo Gallery:

Чорне море, я люблю тебе! (Фотогалерея)

Редакція Крим.Реалії зібрала фотогалерею найяскравіших морських пейзажів з Криму до Міжнародного дня Чорного моря

Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту: https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо встановити VPN.

Інше в категорії