6 жовтня в Івано-Франківську відбудеться вже одинадцятий Frankivsk Half Marathon. Цьогоріч збиратимуть гроші для закупівлі обладнання для занять з адаптивного спорту.
Про це пише “Галка” з пресконференції щодо півмарафону.
Одинадцятий півмарафон відбудеться у партнерстві з громадською організацією “Петрос”, яка займається реабілітацією та спортом з ветеранами. Спільна мета – зібрати мільйон на обладнання для занять адаптивним спортом. Співзасновниця ініціативи Наталія Найда розповіла, що тренажери закуплять і розподілять по всій області.
“На ці кошти ми закупимо обладнання для занять адаптивним спортом і передаємо спортивним комплексам, тренерам, школам, які будуть готові працювати з нашими ветеранами”.
Найда додає, що найдорожче обійдуться крісла колісні для баскетболу. Одне коштує 3-5 тисяч євро, а їх потрібно 11-12, щоб 10 було для команди та два на заміну.
“Також хочемо розвивати напрямок веслування, можливо вейвбординг, стрільбу з олімпійського лука. Це базова потреба і наша з вами відповідальність: знайти кошти для людей, які нас захищали. Спорт це базова річ, можливість відчути своє тіло, контролювати і впливати на нього і для ветеранів це суперважливо”, – каже Наталка Найда.
Співзасновник півмарафону Ігор Крицак ділиться, що цього року до забігу хочуть залучити 1800-2000 учасників. Вже на сьогодні є 700 зареєстрованих.
“Торік нам вдалося зібрати півтора мільйона й передати на закупівлю FPV-дронів для 10-ої бригади “Едельвейс”. В цьому році ми пішли дещо іншим шляхом, бо мені, як людині, що працює з ветеранами, стало чітко зрозуміло, що якщо ми зараз не будемо створювати умови для ветеранів, то матимемо серйозні проблеми”, – каже Крицак.
Опісля цього у планах ініціативи підготовка тренерів з реабілітологами та психотерапевтами, щоб вони були готові працювати з ветеранами та ветеранками.
Ветеран війни, офіцер 50 полку, капітан збірної “United States Air Force Trials 2024” Юрій Гапончук зазначив, що забезпечення ветеранам можливості займатися спортом є однією зі складових його соціалізації. Ділиться, що може також цьогоріч долучитися до участі на мінімальній дистанції.
“Важливо постійно залучати ветеранів до спортивних заходів, аби інші військові і ветерани, які отримали поранення, бачили, що займатися спортом далі можливо. Я завжди зазначаю, що адаптивні види спорту не тільки для ветеранів. Він також для людей з інвалідністю”, – каже Юрій Гапончук.
Один з учасників збірної “Ігор нескорених” Андрій Бойчук ділиться, що для нього займатися спортом – це можливість стати прикладом для побратимів, які отримали поранення.
“Спорт для мене – можливість адаптуватися, знайти себе, продовжити життя, а не замкнутися в собі. Спорт допомагає, як фізично, так і зміцнити дух”, – каже Андрій Бойчук.
Також Наталка Найда проанонсувала додатковий шлях залучення коштів на закупівлю обладнання через спільні дружні збори.
Для учасників доступні кілька дистанцій:
- 21,1 км;
- 10 км;
- 5 км;
- BLAGOбіг ім. Караванця 2 км;
- для діток забіги на 100 м, 400 м та 1000 м.
Реєстрація: https://my.run.if.ua/