Люди відтягували з оновленням даних.
Ті, хто не встиг оновити дані до 16 липня, все одно повинні це зробити зараз.
Із 10 по 15 липня у Харківській області свої дані оновили більше ніж 60 000 військовозобов’язаних. Це найбільше за два місяці, які відвели для оновлення даних. Люди приходили до територіальних центрів комплектування та соцпідтримки, центрів надання адмінпослуг або зробили це у застосунку “Резерв+”. Про це пише “Суспільне” з посиланням на начальника Відділу військового обліку Харківського обласного терцентру комплектування Любомира Хомицького.
“У нас важкі дні були перші, потім ажіотаж поступово зменшився, і, відповідно, важко йде робота останні дні. Тому що люди чомусь чекали до останнього, і ось тепер вони почали розбиратися, як має відбуватися їхнє оновлення даних: чи через центри надання адмінпослуг, чи через прибуття в територіальні центри комплектування, чи через “Резерв+”. Так, динаміка значно зросла. За останній тиждень, тобто із середи по сьогодні понад 60 тисяч оновила свої дані шляхом прибуття в ТЦК, або в ЦНАП, або через “Резерв+”. Чи це було прогнозовано? Так. Чи можливо було якось зменшити ці черги? Я думаю, що ні, враховуючи ту кількість, яка ще залишилася, щоб оновити дані. Тобто чомусь наш громадянин відтягує це дуже часто, маючи достатні терміни, на останній момент”, — розповів Хомицький.
За його словами, на оновлення даних потрібно від 15 до 20 хвилин, тому два місяці, які відвели на це, є достатнім терміном. Жінки активно оновлювали дані. Хомицький цифр не називає, однак каже, що це зробила велика кількість жінок.
“Так. Якщо порівнювати з чоловіками, то якраз жінки цю норму використали, й у деяких випадках набагато більше переживали, ніж і справа була”, — сказав Хомицький.
Загалом більшість військовозобов’язаних скористалася для оновлення даних застосунком “Резерв+”. До ЦНАПів і ТЦК прийшла приблизно однакова кількість людей. Виключенням став останній тиждень — протягом нього велика кількість військовозобов’язаних прийшла саме у ЦНАПи.
Після завершення строку, який відводився на оновлення даних, на тих, хто не встиг це зробити, накладатимуть штрафи. Як пояснив Хомицький, рішення щодо притягнення до адмінвідповідальності ухвалюватиме начальник ТЦК, уповноважений розглядати справу та виносити постанову. Ті, хто не оновив дані, все одно мають це зробити зараз.
“Він буде дивитися, які обставини пом’якшують цей момент. Чи є, приміром, неповнолітні діти, чи ще якісь моменти, чи вчиняла ця людина правопорушення протягом року, чи ще якісь моменти, які будуть обтяжувати обставини. Якщо людина не знайшла часу тоді-то, все одно повинна виконати ту норму. Тобто завтра це зробити чи післязавтра. Відповідальність же зі спливом терміну нікуди не поділася. Спосіб оновлення даних і далі залишається той самий, який є: або прихід у районний територіальний центр комплектування, або застосунок “Резерв+”, або через похід до центру надання адмінпослуг”, — пояснив Хомицький.
Перевірити, чи оновлені у людини дані, можуть представники терцентрів комплектування, поліції, органів держвлади та місцевого самоврядування.
Як писав UA-NEWS.in.ua, при оновленні даних військовозобов’язаним не потрібно проходити ВЛК. Штрафів за оновлення без проходження ВЛК не буде.
Автор: Марія Мирошниченко