Обмінники валют, що відмовляються приймати старі купюри або обмінюють їх тільки з комісією, можуть почати позбавляти ліцензії. Українці можуть надсилати скарги до Національного банку (НБУ).
Як інформує “РадіоТрек”, обмінники валют, що відмовляються приймати старі купюри або обмінюють їх тільки з комісією, можуть почати позбавляти ліцензії. Українці можуть надсилати скарги до Національного банку (НБУ).
Про це повідомив народний депутат, перший заступник голови податкового комітету Верховної Ради Ярослав Железняк (“Голос”). Він закликає Нацбанк максимально жорстко реагувати на такі звернення громадян.
“За останні два тижні я вже декілька разів від різних людей чув, що знову повернулась історія зі “старими доларами”. Коли за купюри до 2006 року пропонують обмін з комісією 10%. Цю проблему вже обговорювали декілька разів у нас на Комітеті з Нацбанком. І рішенням стало швидко карати недобросовісні обмінники за таку схему”, — зазначив Железняк.
Крім того, він вважає, що законодавцям варто повернутися до питання підвищення авансового податку для ринку обміну валют. Авансовий внесок з податку на прибуток, сплачений у зв’язку з нарахуванням/сплатою дивідендів, є частиною податку на прибуток.
“Громадяни, які з тим стикаються, можуть звернутися зі скаргою до НБУ, щоб допомогти знайти всіх порушників”, — нагадав Железняк.
Які купюри не приймають обмінники
НБУ забороняє банкам та небанківським фінустановам встановлювати обмеження щодо номіналу чи року випуску дійсних та справжніх банкнот іноземної валюти. Водночас на законних підставах банки та обмінники можуть не приймати тільки зіпсовану валюту.
Зокрема українцям можуть відмовити в обміні купюр, які:
мають пошкоджені елементи дизайну та захисту;
друкарські недоліки;
мають загальні забруднення або такі, що займають половину банкноти (у тому числі видимі в ультрафіолетових променях);
мають зміни початкового кольору паперу або зображень;
порвані, різані, обпалені, старі, гнилі.
Такі банкноти можна здати на інкасо за окрему плату. Банк відправляє такі кошти в банк-кореспондент за кордоном, а зі свого клієнта бере плату в розмірі 10%.