Неділя, 23 Лютого, 2025

Війна

Техносвіт

Windows 11 24H2 «кидає» старі процесори — Microsoft прибрала офіційну підтримку Intel Core 8-10 поколінь

Windows 11 24H2 «кидає» старі процесори — Microsoft прибрала офіційну підтримку Intel Core 8-10 поколінь

Ноутбук з Windows 11 / Depositphotos

Microsoft опублікувала оновлений список підтримуваних процесорів для нових OEM-систем, що працюватимуть на ОС Windows 11 24H2. У ньому з’явилася підтримка новітніх чипів Intel, таких як Lunar Lake та Arrow Lake Core Ultra 200. Однак несподівано зі списку зникли старші процесори Core 8-го, 9-го та 10-го поколінь. Ймовірно, це пов’язано з тим, що Intel перевела інтегровану графіку 7-10 поколінь у режим «спадкової підтримки» ще в грудні.

Хоча Windows 11 24H2 вже кілька місяців поширюється серед користувачів, лише зараз Microsoft оприлюднила офіційний список підтримуваних процесорів на сайті для розробників пристроїв. Однак Microsoft також посилається на цей самий список на своїй сторінці мінімальних системних вимог для Windows 11.

Під час виходу першої версії Windows 11 багато користувачів здивувалися, коли дізналися, що процесори Intel 7-го покоління (Kaby Lake) та старші не отримали підтримку в новій ОС. Тепер така ж доля спіткала процесори 8-го, 9-го та 10-го поколінь.

Особливо дивує відмова від підтримки потужних процесорів, випущених ще у 2020 році, таких як Intel Core i9-10900K із 10 ядрами та 20 потоками та частотою до 5,3 ГГц. Цікаво, що у списку залишається, наприклад, слабенький Celeron 6305 (Tiger Lake, 2 ядра, 2 потоки), також випущений у 2020 році.

Microsoft не пояснює, за якими критеріями ухвалює рішення про підтримку процесорів. У документації зазначено лише, що майбутні покоління процесорів, які відповідатимуть загальним принципам сумісності, вважатимуться підтримуваними, навіть якщо їх немає у списку. Водночас компанія прямо не згадує про припинення підтримки 8-го, 9-го та 10-го поколінь Intel.

Через відсутність пояснень можна припустити, що це лише бюрократична помилка. Проте таке рішення Microsoft співпадає із недавнім рішенням Intel перевести інтегровану графіку процесорів 7-10 поколінь, а також деяких чипів Atom, Pentium і Celeron у режим спадкової підтримки (legacy support). Це підтверджує теорію, що Microsoft орієнтується на політику Intel.

СпецпроєктиЗарядні станції Marsriva для дома та на виїзд: чиста синусоїда, функція UPS, достатньо вихідних портівОгляд Oscal Pad 100: бюджетний планшет з амбіціями

Залишається питання: чи вплине відсутність підтримки вбудованої графіки на можливість встановлення Windows 11 24H2 на процесори 8-го покоління, якщо вони використовуватимуть сучасну дискретну відеокарту?

Що з AMD?

Щодо AMD, то до списку офіційної підтримки Windows 11 24H2 вперше додано процесори серії Ryzen 8000. Проте є неточності: наприклад, Ryzen 7 Pro 8945HS у списку, ймовірно, мав бути Ryzen 9 Pro 8945HS, а не-PRO версія цього процесора взагалі відсутня.

Microsoft також поки не додала до списку підтримку нових Ryzen 9000 та Ryzen AI для ноутбуків. Наприклад, Ryzen AI 9 370HX серед підтримуваних процесорів немає. Однак Microsoft нагадує, що майбутні процесори, створені на базі підтримуваних моделей, будуть сумісними, навіть якщо їх немає у списку.

Варто зауважити, Microsoft відома своєю непослідовною політикою щодо підтримки процесорів. В минулому вже були випадки, коли користувачі отримували оновлення Windows 11 навіть на офіційно «не підтримуваних» CPU. Тож, цілком можливо, що власники процесорів Intel 8-10 поколінь усе ще зможуть оновитися до Windows 11 24H2, хоча формально вони виключені зі списку.

Варто зауважити, версія Windows 11 24H2 мала кілька проблем як з апаратним, так і програмним забезпеченням.

СпецпроєктиКрипто-фіатний обмінник ObmenAT24 отримав премію PSM Awards 2024. Що оцінювали експерти та користувачі

Інше в категорії

Завантажити ще Завантаження...No more posts.