Новий російський БПЛА. Джерело: ГУР
ГУР МО України опублікувало на порталі «WarSanctions» складові нового російського безпілотника, який рф використовує як розвідник та фальш-ціль для виявлення позицій української ППО й перевантаження її роботи. За даними розвідки, цей БПЛА також здатен нести бойову частину до 15 кг.
Китайські компоненти в новому російському БПЛА. Ілюстрація: ГУР
Апарат має фюзеляж типу «дельта-крило», схожий на Shahed-136 («Гєрань-2»), але він значно компактніший. Його електроніка — майже повністю китайського походження. Близько половини компонентів (польотний контролер, навігаційні модулі, датчики, антени) вироблені компанією CUAV Technology, яка ще у 2022 році заявила про заборону постачання своєї продукції до рф та України для уникнення військового використання.
Попри це, у 2023 році в росії представили БПЛА вертикального зльоту нібито власної розробки, який виявився стандартним виробом CUAV, що продається на AliExpress.
Серед інших компонентів — двигуни DLE (Mile Haoxiang Technology), сервоприводи KST, FPV-камера Razer від Foxeer Technology, модулі передачі даних Mayatech RFD900X, відеопередавач ReadyToSky, регулятори живлення Hobbywing та акумулятори HRB Power. Деякі з цих деталей рф уже застосовувала у «Гербері», «Пародії», Shahed-136 та V2U.
Компоненти дрона, названого ГУР CBTS.611000. Ілюстрація: WarSanctions
Цікаво, що китайська копія австралійського модуля RFD900x дозволяє безпілотникам передавати дані на відстань до 40 км у прямій видимості. Це розширює можливості рф у повітряній розвідці та організації мережі БПЛА для масованих атак.