Студенти Метінвест Політехніки повернулися зі стажування в Італії та Австрії, яке проходило в Danieli Academy — освітньому центрі одного з світових лідерів у виробництві обладнання для металургії.
Стажування стало частиною стратегічної співпраці між Метінвест Політехнікою, Групою Метінвест і Danieli. Саме ця компанія – один із трьох глобальних лідерів у сфері технологій і обладнання для сучасної металургії. Її розробки використовуються на промислових майданчиках Метінвесту, і саме з нею сьогодні обговорюється створення виробництва й розвиток фахівців нового покоління.
Виробництво нового покоління в реальному часі
Усі навчальні модулі були підкріплені поїздками на підприємства, де працює обладнання Danieli. Візити на заводи ABS, Pittini, Arvedi, а також на підприємства Групи Метінвест, зокрема Trametal, дозволили побачити цілісну картину – від конструкторської ідеї до її втілення в роботі. Металургія, яку побачили українські студенти, є технологією Industry 4.0 в дії: сенсори, штучний інтелект, безперервна аналітика, системи самодіагностики та навіть елементи самообслуговування агрегатів.
«Ми отримували інформацію від висококваліфікованих спеціалістів, які безпосередньо розробляють, виготовляють, обслуговують та ремонтують устаткування. Рівень подачі був дуже високим, усі лектори залишали свої контакти, ми мали час для консультацій. А кожен блок теорії був підкріплений екскурсіями на підприємства — ми бачили обладнання в дії, розмовляли з операційним персоналом», – зазначає професор Метінвест Політехніки Володимир Пашинський.
Українські інженери майбутнього – драйвери відновлення
Студенти відвідали заводи ABS (підрозділ Danieli), Pittini, Arvedi Servola, Trametal (Метінвест). За програмою вони також завітали до австрійського Лінца – на підприємство Voestalpine.
«Найбільше мене вразила поїздка на підприємство Voestalpine в Австрії — не просто теорія, а жива технологія, яку ми побачили в дії. Йшлося про процес безперервного лиття плоских слябів: сучасні автоматизовані рішення Danieli, системи контролю якості, охолодження, конструкції кристалізаторів, осциляцію та забезпечення якості продукції — все це подали глибоко й доступно», – поділився враженнями студент Метінвест Політехніки Руслан Крюков.
Запорожець Данііл Тимошенко, студент і стипендіат генерального директора Групи Метінвест, наголосив, що це було не лише знайомство з технологіями, а й точка змін:
«Ми побачили, як інновації можуть працювати на користь як бізнесу, так і довкіллю. І що не менш важливо — ми зрозуміли, яку роль у цих змінах може відігравати сучасний інженер. Для нас це не лише знайомство з технологіями, а й стимул до дій, вдома, на своїх підприємствах».
Студентка Наталя Чуб звернула увагу на глибоку філософію якості:
«Я приїхала по досвід, і отримала більше, ніж очікувала. Вразив системний підхід: якість тут – це не лише про продукцію, а про весь цикл управління. Від технології до логістики й роботи з людьми».
Нові горизонти міжнародного партнерства
Завдяки підтримці групи MILL’S під керівництвом професора Альберто Кавіккіоло студенти стали учасниками щорічної зустрічі італійської Асоціації ливарних підприємств ASSOFOND. Це дозволило побачити, як професійні асоціації формують політику, об’єднують учасників ринку, захищають виробництво на національному рівні.
Марко Ді Гасперіс, представник Danieli Academy і координатор програми, додав, що це був чудовий досвід для компанії, а попереду нові етапи співпраці. Наступні кроки передбачають поглиблення партнерства з університетами Італії — не лише у вигляді обміну знаннями, а й у формі спільних освітніх проєктів, конференцій і розширення академічної мережі.
Нагадаємо, студенти Метінвест Політехніки мають доступ до стипендій, практик, кращі студенти гарантовано отримують офери на високооплачувані позиції. Стажування проходять на українських активах компанії — зокрема на підприємствах Запоріжсталь, Запоріжвогнетрив, Запорізький ливарно-механічний завод та інших виробництвах у Запоріжжі й Дніпропетровській області, а також закордоном.
Отримати консультацію щодо вступу у Метінвест Політехніку, а також дізнатися про пільгові категорії вступників, можна у приймальній комісії за номерами телефонів +38 (095) 070 06 37, +38(067) 760 49 71, на сайті, або соціальних мережах вишу.