Науковець, відомий запорізький гідроархеолог Дмитро Кобалія оприлюднив серію фотографій, на яких видно, як виглядають залишки дерев’яного мосту, який був збудований до 1944 року.
Знімки він опублікував в соцмережах, пише 061.
Міст використовувався як тимчасовий, проходячи через Хортицю та сполучаючи береги Дніпра аж до будівництва мостів Преображенського.
«На той час гілка через Новий Дніпро навіть встигла впасти, що спричинило падіння двох складів і загибель машиністів. Відповідальність намагалися покласти на його проектанта, але йому вдалося довести свою невинність. Через багато років він побудує арочний залізний міст у північній частині острова. А ось завдяки Шурі та Розі ми знаємо, що у 1947 на мостах проводився ремонт», – написав науковець.
Раніше співробітники національного заповідника «Хортиця» розповідали, що в кінці 1943 року гребля ДніпроГЕСу і сталеві мости Стрілецького були зруйновані. Для продовження наступу Червоної Армії на правому березі вирішили побудувати тимчасові залізничні мости через Дніпро, які б пролягли південною частиною острова Хортиця. Будівництвом займались інженерні війська для спорудження мостів, а також тисячі робітників зі всієї області, зокрема працівники «Запоріжсталі», «Комунару», «Запоріжбуду». Опори мосту виготовлялися із просочених шпал і колод.
Тимчасові мости проіснували дев’ять років. Їх демонтували після того, як побудували й 30 грудня 1952 року відкрили мости Преображенського.
Нагадаємо, що вперше майже за 70 років запоріжці побачили ці залишки влітку 2023 року, коли після підриву російськими військовими Каховської ГЕС у Дніпрі різко впав рівень води.