П’ятниця, 21 Лютого, 2025

Війна

Новини Тернопіль

“Спроба рейдернути тернопільську компанію”: хто і навіщо дискредитує відому будівельну фірму?

"Спроба рейдернути тернопільську компанію": хто і навіщо дискредитує відому будівельну фірму?

В редакцію сайту 0352.ua звернулися представки будівельної компанії “БМБбуд”, щоб роз’яснити ситуацію, яка склалася навколо їхньої компанії.

Перемога, яка стала початком війни

У 2024 році компанія “БМБбуд”, яка до цього працювала на будівельному ринку Тернопільщини, виграла тендер на будівництво бомбосховища для 44-ї школи у Києві. Вартість проєкту становила приблизно 121 650 000 гривень. Це був значний прорив для компанії, однак саме з цього моменту вона стала мішенню для брудних ігор та інформаційних атак. Виявилося, що “БМБбуд” у столиці – небажаний конкурент для впливових гравців ринку.

Проти компанії почалася системна кампанія дискредитації, в основі якої – шахрайська схема, відпрацьована на інших підприємствах. Її мета – створити враження, що ТОВ “БМБбуд” є ненадійним партнером, неспроможним виконувати свої фінансові зобов’язання, і, як наслідок, заблокувати доступ до участі у майбутніх тендерах.

Шахрайська схема: як намагаються дискредитувати ТОВ “БМБбуд”

Метод дискредитації доволі примітивний, проте ефективний. У цій схемі задіяні:

  • Фіктивна компанія-постачальник, яка нібито здійснила поставки товарів “БМБбуду”.
  • Фірма-прокладка, яка “зберігала” товар, хоча насправді ніколи його не отримувала.
  • Лояльний суддя, який ухвалює потрібні рішення.
  • Замовні журналісти, що розповсюджують фейкову інформацію.

Фірма ТОВ “А.Т. Смарт Трейдинг” запропонувала “БМБбуду” за дуже низькими цінами поставити сирі нафтопродукти. Оскільки цей товар вимагає спеціальних умов зберігання, керівниця “Смарт Трейдингу” Ірина Антонова запропонувала скористатися послугами ТОВ “Укрєвроавтодизель”, яке мало відповідні потужності.

"Спроба рейдернути тернопільську компанію": хто і навіщо дискредитує відому будівельну фірму?

На 1 фото – договір про поставку нафти.

Проте згодом з’ясувалося, що жодні сирі нафтопродукти ніколи не надходили на зберігання, а саме підприємство виявилося фірмою-прокладкою, зареєстрованою у звичайній багатоповерхівці у Львові. Мешканці будинку навіть не чули про існування такої компанії. Територія, де нібито знаходилися склади, – це пустир без жодних ємностей та необхідної інфраструктури.

На фото – багатоповерхівка, де нібито зареєстрована фірма “Укрєвроавтодизель” зі зберігання сирих нафтопродуктів,  для яких потрібні спеціальні умови утримання

Судові маніпуляції

Коли “БМБбуд” не зміг отримати замовлені товари, він звернувся до ТОВ “А.Т. Смарт Трейдингу” та підприємства-“зберігача” ТОВ “Укрєвроавтодизель” з вимогою повернути продукцію. Відповіді не було. Зрештою компанія подала позов до Господарського суду, вимагаючи повернення сирих нафтопродуктів. Судовий процес триває досі. Сирих нафтопродуктів, звісно ж, ніхто повертати не збирається.

"Спроба рейдернути тернопільську компанію": хто і навіщо дискредитує відому будівельну фірму?

На 2 фото – повідомлення від ТОВ “БМБбуд” про необхідність повернення нафтопродуктів, які не були поставлені.

У відповідь ТОВ “А.Т. Смарт Трейдинг” скористався класичною шахрайською схемою: подав позов про відкриття провадження у справі про банкрутство “БМБбуду” через нібито несплату за товар, якого, як з’ясувалося, ніколи не існувало. Важливо: відкриття такого провадження – це не банкрутство, а лише перевірка платоспроможності компанії. Проте медіа, зацікавлені в дискредитації “БМБбуду”, подають це як “банкрутство”, створюючи потрібний інформаційний фон.

"Спроба рейдернути тернопільську компанію": хто і навіщо дискредитує відому будівельну фірму?

На 3 фото – ухвала про відкриття провадження за позовом ТОВ “БМБуд” до ТОВ “А.Т. Смарт Трейдинг”.

Хто стоїть за атакою?

Ключові дійові особи цієї схеми:

  • Ірина Антонова, директорка ТОВ “А.Т. Смарт Трейдингу”. Разом із чоловіком Сергієм Теслею вони вже неодноразово фігурували в шахрайських схемах. Так, прізвища у подружжя різні, але на це є далі вказані причини. Сергій Тесля зазвичай брав провину на себе, відбував покарання у в’язниці. Серед кримінальних справ на нього – подача підроблених документів для отримання кредиту, підробка платіжного доручення, неповернення грошових коштів, які отримав в борг (був поміщений в СІЗО), будучи на посаді директора ТД «Єврокомфорт» вчиняв шахрайські дії. Сергій Тесля був засуджений до 7 років позбавлення волі та відбував покарання в Житомирському виправному центрі. Окрім цього, ТОВ “А.Т. Смарт Трейдинг” є постійним учасником шахрайсько-рейдерських схем. Компанія, будучи сама в передбанкрутному стані, має 2 розпочатих позови про відкриття справ про банкрутство до інших компаній. Також проти ТОВ “А.Т. Смарт Тейдинг” є 4 рішення суду на стягнення на загальну суму 7 млн грн. На це підприємство відкрито 7 виконавчих проваджень. Рахунки заблоковані, але вочевидь його мета – не господарська діяльність, а реалізація шахрайських схем.

"Спроба рейдернути тернопільську компанію": хто і навіщо дискредитує відому будівельну фірму?

На 4, 5 фото – відкриті провадження про банкрутство від ТОВ “А.Т. Смарт Трейдинг” до інших компаній: ТОВ “Вантажні системи України”, ТОВ “Данко”.

"Спроба рейдернути тернопільську компанію": хто і навіщо дискредитує відому будівельну фірму?

На 6, 7, 8 фото – рішення судів про стягнення з ТОВ “А.Т. Смарт Трейдинг”. Позивачами є інші фірми (ТОВ “Данко”, ТОВ “Автопетроліум”, ТОВ “Ітол”), які постраждали від цієї шахрайської компанії.“

  • Адвокат Фукс, яка представляє ТОВ “А.Т. Смарт Трейдинг” у суді. Не здивуємося, якщо виявиться, що ця адвокатка є родичкою Фукса, який має зв’язки із російськими фінансовими структурами.
  • Суддя Надія Андрусик, яка ухвалила рішення про відкриття провадження у справі про банкрутство. Вона чекає на “русскій мір”, адже це якраз вона дозволила московській церкві у Тернополі надалі користуватися землею, яка належить громаді. До слова, суддя Андрусик задекларувала мільйонні зарплати та земельні ділянки матері, що здаються в оренду Фірташу.
  • Продажні медіа, зокрема сайт “Політерно”, який поширює замовні матеріали для підтримки дискредитаційної кампанії.

Використання публічного імені

Щоб створити резонанс, у цій схемі використали ім’я Богдана Юлика, колишнього керівника Служби автомобільних доріг у Тернопільській області. Така тактика дозволяє зробити справу більш публічною та посилити ефект дискредитації.

Докази системності шахрайських дій

Цікаво, що аналогічні позови були подані щодо інших компаній, які вигравали великі тендери. У всіх випадках інтереси шахрайської компанії представляє та сама адвокат Фукс. ТОВ “А.Т. Смарт Трейдинг” має численні борги. Очевидно, що це не реальний бізнес, а інструмент для реалізації шахрайських схем. ТОВ “А.Т. Смарт Трейдинг” за аналогічною шахрайською схемою вже рейдернула одне тернопільське підприємство ТОВ “Тієра”. Воно до моменту втручання аферистів було прибутковим бізнесом. Схема була подібною – підписали договір на поставку нафтопродуктів на суму 5 млн грн. Поставки не було. Згодом за допомогою суду сума зросла до 15 млн. Ввели тимчасового керуючого та почали шантажувати всіх контрагентів підприємства. Жертвою такої афери від ТОВ “А.Т. Смарт Трейдинг” вже стали 5 компаній та 6 фізичних осіб.

"Спроба рейдернути тернопільську компанію": хто і навіщо дискредитує відому будівельну фірму?

На 9 фото – витяг із реєстру боржників, де вказано про мільйонні борги ТОВ “А.Т. Смарт Трейдинг”.

Що далі?

Розслідування триває. Наразі вже встановлено, хто стоїть за цією схемою, і згодом будуть представлені нові докази, зокрема документи щодо юристів та суддів, які діють у цій справі. Головне питання – чиї інтереси у столиці насправді зачепила перемога тернопільського “БМБбуду” в тендері?

Однак одне можна сказати точно: ця кампанія – не про реальні порушення чи економічні труднощі, а про намагання знищити конкурента на будівельному ринку Києва. “БМБбуд” продовжує працювати, не піддаючись на маніпуляції та залякування.

Інше в категорії

Завантажити ще Завантаження...No more posts.