«Згідно з матеріалами досудового розслідування, у квітні-травні 2024 року підозрювані погодилися працювати в органах судової влади, створених на тимчасово окупованій території», – пише Прокуратура АРК В Україні двом російським суддям із Криму повідомили про підозру в колабораціонізмі
В Україні повідомили про підозру двом російським суддям із Криму за статтею про колабораційну діяльність. Про це 1 травня пишуть пресслужби Прокуратури АРК та управління СБУ в Криму.
«Згідно з матеріалами досудового розслідування, у квітні-травні 2024 року підозрювані погодилися працювати в органах судової влади, створених на тимчасово окупованій території. Зокрема, один з них добровільно обійняв посаду «голови Ялтинського міського суду Республіки Крим», а інший – очолив «Ленінський районний суд Республіки Крим»», – пише Прокуратура АРК.
Як додали в СБУ, очільник підконтрольного РФ Ленінського районного суду засудив кримського активіста Февзі Саганджи до 10 років позбавлення волі, а суддя створеного Росією Ялтинського міського суду розглянув «щонайменше пів тисячі справ на користь держави-агресора».
У повідомленні відомства не називають імена та прізвища підозрюваних, проте чиновник, який не був уповноважений розмовляти з медіа і побажав залишитися анонімним, повідомив Крим.Реалії, що йдеться про Івана Удута (Ленінський районний суд) та Олександра Смаля (Ялтинський міський суд). Їхніх публічних коментарів у цій справі на даний момент немає. У разі, якщо їхню провину буде доведено, їм загрожує до 15 років позбавлення волі за частиною 7 статті 111-1 КК України.
За словами прокурора Автономної Республіки Крим Ігоря Поночовного, станом на 26 лютого в Україні відкрили кримінальні провадження за більш ніж 3800 воєнними злочинами та злочинами проти засад національної безпеки, які були скоєні росіянами в Криму. На даний момент українські суди винесли вже близько 200 вироків за цією категорією кримінальних справ, ще 580 справ проходять слухання.
У січні 2023 року тодішня представниця президента України в АР Крим Таміла Ташева заявляла, що «одним із пріоритетних завдань України після деокупації Криму стане виявлення та притягнення до відповідальності тих, хто сприяв російській анексії півострова». За її словами, ті, хто вчиняв злочини проти людяності та воєнні злочини, порушував права людини та вчиняв злочини, визначені як геноцид, мають бути притягнуті до відповідальності.
Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту: https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо встановити VPN.