Вівторок, 6 Травня, 2025

Війна

Новини Сімферопіль

Правозахисник розповів, навіщо Росія «націоналізує» майно у Криму

Правозахисник розповів, навіщо Росія «націоналізує» майно у Криму

Будинок у Криму, ілюстраційне фото   Правозахисник розповів, навіщо Росія «націоналізує» майно у Криму

В анексованому Криму продовжується практика так званої «націоналізації» майна – під цим терміном ховається фактична конфіскація приватної власності у громадян України. При цьому кінцева мета російської влади – витіснення українців із півострова, розповів у коментарі Крим.Реалії експерт Регіонального центру з прав людини Микита Петровець.

З початку анексії півострова у 2014 році Росія нав’язує на його території власне законодавство. Вже у 2014-2015 роках почалися масові випадки вилучення власності, проте з початку повномасштабної війни у 2022 році масштаби конфіскацій суттєво збільшились.

За словами експерта, у 2022 році російська влада оновила механізм вилучення майна, розширивши перелік підстав. Зараз однією з ключових категорій, за якими вилучається майно, стали так звані «громадяни недружніх країн». До цього списку потрапили, зокрема, громадяни України, країн ЄС, США та інших держав, які засуджують російську агресію або запроваджують санкції проти РФ.

«Погано ставитеся до російської агресії, накладаєте санкції, значить – ви в цьому переліку і, відповідно, громадяни вважаються громадянами недружніх країн. І відповідна конфіскація може відбутись, щодо майна таких громадяни недружніх країн, але через сам факт належності їх до такої країни», – пояснює Петровець.

Правозахисник переконаний: ціль цих дій – витіснення українців з півострова. «Щоб потім у довгостроковій перспективі можна було сказати: тут ніколи не було ні громадян України, ні їхньої власності – лише російське населення з російськими паспортами тощо», – додав експерт.

На тлі повномасштабної війни РФ проти України російська влада посилила процес вилучення майна. 2023 року Константинов заявив про «націоналізацію» понад 2500 об’єктів. До цього переліку увійшли активи бізнесмена Ігоря Коломойського, будинок Меджлісу кримськотатарського народу та квартири дружини президента України Олени Зеленської.

У свою чергу, Україна та міжнародна спільнота розглядають ці дії як незаконне привласнення власності, що порушує міжнародне право. Київ неодноразово наголошував, що після повернення Криму під контроль України всі акти «націоналізації» будуть анульовані, а майно – повернуто власникам.

Найчастіше російська влада заявляє, що кошти, отримані від продажу «націоналізованого» майна, підуть на підтримку учасників війни проти України.

Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту: https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо встановити VPN.

Інше в категорії

Завантажити ще Завантаження...No more posts.