Понеділок, 3 Лютого, 2025

Війна

Новини Рівне

Лікаря Бортніка з Рівного за черевики надовго не посадять

Лікаря Бортніка з Рівного за черевики надовго не посадять

Директор обласного центру екстреної медичної допомоги Андрій Бортнік комусь дуже не сподобався. Іншої причини для того, щоб звинуватити його в закупівлі неналежного взуття для працівників «швидкої» не проглядається. Майже два роки медики справно користувалися (або не користувалися) тисячею черевиків, куплених для них за 3 млн 700 тисяч гривень. Тепер же виявилось, що це взуття не відповідає «вимогам державного стандарту, тендерної документації, умовам договору, не мають відповідних сертифікатів якості та не містять жодних маркувань». Саме це стало приводом для підозри у «службовій недбалості», яку висунули Бортнику правоохоронці.

Немає жодних сумнівів у тому, що ця підозра обгрунтована. Питання лише в тому, чому «невідповідність» закупленого взуття побачили лише тепер? Бо коли придивитися добре, то чи не все, що наші державні установи закуповують за бюджетний кошт у приватних постачальників, не відповідає тим чи іншим вимогам і завдає збитків державі. Одне тішить — Андрія Бортніка за це точно надовго не посадять, стаття підозри, висунутої до нього, передбачає позбавлення волі від двох до п’яти років. Надовго можуть посадити постачальника, але це навряд чи якось вплине на якість роботи швидкої допомоги — скарг на неналежне взуття медиків від пацієнтів досі не надходило. І від медиків теж.

Оксана Жужельська, речниця прокуратури Рівненської області:

Правоохоронці мають об’єктивні підозри, що закуплене для медиків взуття було неналежної якості. Адже не відповідало тендерній документації та умовам договору. Підприємцю, який постачав взуття, уже оголошено підозру. Йому обрано запобіжний захід у вигляді домашнього арешту. Відповідно до санкції статті, йому загрожує позбавлення волі на строк від 7 до 12 років з позбавленням права займатися певною діяльністю на строк до 3 років з конфіскацією майна. Щодо посадовця однієї з медичних установ Рівного, то обвинувальний акт проти нього також направлено до суду. Директора підозрюють у службовій недбалості, яка спричинила тяжкі наслідки громадським інтересам. Йдеться про ч.2 статті 367 («Службова недбалість»). Санкція цієї статті говорить, що особа карається позбавленням волі на строк від двох до п’яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та зі штрафом.

Андрій Бортнік, очільник обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф:

Кілька років тому відбулася закупівля взуття для медичних працівників. Цим взуттям мої працівники користуються та ходять у ньому вже півтора року. Ніяких нарікань на якість взуття медичний персонал мені не висловлював. Однак після закупівлі почали відбуватися різні перевірки. Коли ми отримали результати цих експертиз, то звернулися до підприємця — він пообіцяв замінити всю цю партію.

Інше в категорії