Понеділок, 14 Квітня, 2025

Війна

Новини Рівне

І знову — про гідропарк в Рівному, труби і нечистоти

І знову — про гідропарк в Рівному, труби і нечистоти

Міська влада взялася прибирати та упорядковувати гідропарк у Рівному, і знову актуальною стала тема труб і нечистот, які зливають у воду. Підрізали старі верби, і увагу муніципалів привернула підпірна стінка з підозрілими трубами, які видніють на березі. «Треба зрозуміти, що це і ким туди зливається», — кажуть у міській раді, де ініціювали перевірку.

Владислав Якимчук, інспектор відділу контролю за благоустроєм департаменту муніципальної варти Рівного:

— Виявили водовідвідні труби, які виходять на прибережну смугу, з подальшим переливом у водойму. Також виявлено можливий злив каналізаційних стоків з колектора, який безпосередньо виходить у водойму.

На місце виїжджали фахівці Держекоінспекції. За словами начальниці відділу нагляду контролю водних ресурсів Олени Пісковець, вони відібрали проби поверхневої води у чотирьох точках: біля колектора (орієнтовно біля ринку Дикого), вище та нижче скиду з колектора, а також при вході до гідропарку.

Неподалік гідропарку працює ПП «Торговий центр-Д», більш відомий рівнянам як ринок Дикого. Директорка Олена Нездюр запевняє, що скиди — точно не від ринку:

І знову — про гідропарк в Рівному, труби і нечистоти

— Наше підприємство має централізовані водопостачання та каналізування, в тому числі й відвід зливових поверхневих вод. Тобто ми ніяких скидів не робимо. Води, які потрапляють у водойму, є результатом роботи колектора. Він бере початок від перехрестя вулиць Степана Бандери — Дворецької, під час дощу там утворюється дуже багато зливових вод, там є дощоприймач. Далі від цього дощоприймача ідуть відкритим шляхом лотки для забору талих і зливових вод. Уздовж приватного сектору на вулиці Здолбунівській, починаючи від будинку № 29 до будинку № 17-Б, іде відведення ґрунтових вод — аби не підтоплювало обійстя. Далі уже лотком закритого типу вода іде транзитом по нашій території, фільтрується і очищена іде в озеро, от і все.

Іржаві труби, які стирчали з підпірної стінки, уже зрізали. А от результати аналізів показали, що вода справді забруднена: «У пробах виявлено перевищення встановлених нормативів гранично допустимої концентрації при виході з колектора в озеро: по азоту амонійному — в 6,32 раза, БСК 5 (біохімічне споживання кисню на 5 діб — РВ.) — у 2,7 рази, залізу — у 6,63 раза, завислих речовинах — в 1,61 раза. Нижче від скиду з колектора зафіксовано перевищення по завислих речовинах в 1,56 раза. При вході в озеро гідропарку виявлено перевищення показників вмісту забруднюючих речовин по БСК-5 в 1,95 раза та по залізу в 1,1 раза. В пробах, відібраних вище від колектора, перевищень не виявлено».

Про результати повідомили міську раду. Тож в.о. міського голови Віктор Шакирзян скликав з цього приводу комісію з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій:

— Чому раніше не могли проводити роботи? Діяло розпорядження від 2004 року, згідно з яким територію було передано двом приватним фірмам. У 2024 році ми фактично скасували це розпорядження і передали обслуговування гідропарку тресту зеленого господарства. Труби ці комунальники закоркують — тоді побачимо, звідки ці стоки йдуть. Правоохоронні органи вже порушували кримінальну справу. Думаю, що вони будуть так само намагатися швидко відреагувати, провести слідство. І ми побачимо, хто насправді є винуватцем.

Олена РАКС.

Інше в категорії

Завантажити ще Завантаження...No more posts.