Опалювальний сезон у Рівному завершили достроково, ще 31 березня. Незважаючи на прогноз про можливе повернення снігу та заморозків. І навіть коли ці холодні дні через тиждень повернулись, до погодних змін виявилися неготовими.
У «Рівнетеплоенерго», яке опалює більшість будинків у місті, пояснюють, що завершити сезон достроково також було рекомендацією "Газопостачальної компанії "Нафтогаз Трейдинг". Котельні були зупинені, розпочали їхню консервацію на міжопалювальний період. На частині котелень уже встигли опломбувати газові лічильники, а понад 150 сезонних працівників звільнені та зареєстровані у центрі зайнятості.
Олександр Ющук, директор ТОВ «Рівнетеплоенерго»:
— Зараз підприємство працює над тим, щоб можливі якісь варіанти придумати. Наскільки я знаю, котельні суміжних організацій, які невеликі і які не потребують прогрівання теплових мереж, не потребують набору в системи — там щось відновлюють. В нас була одна така котельня, і ми її пробуємо запустити. Але, на жаль, виявилось несправне обладнання, яке ми в кінці опалювального сезону демонтували і віддали в ремонт. Сказати, чи в нас щось вийде — важко. Бо з такою ситуацією ніколи не стикались.
Тепло є лише у кількох медичних закладах та в окремих школах та дитсадках. Як повідомив голова правління теплопостачальної компанії «ЕСКО-Рівне» Тарас Ілючок, подають тепло до центральної міської лікарні, до лікарні № 2, пологового будинку та міської дитячої лікарні. Також з понеділка відновили подачу теплопостачання до ліцеїв № 7 та №17 і до дитсадка на вулиці Тиннівській.
З іншими школами та дитсадками складніше. Частину школярів через похолодання з вівторка довелося відправити на дистанційне навчання. А частину дошкільнят батьки просто залишили вдома — у понеділок в дитсадки не прийшли понад 3700 дітей.
Андрій Мазур, начальник міського управління освіти:
— Температурний режим у закладах моніторимо щодня. Середня температура по групах — там, де безпосередньо перебувають діти, становила від 15 до 18 градусів за Цельсієм. Що стосується теплопостачання, то його відновили в тих ДНЗ, де є автономні котельні. Спочатку у трьох, подали заявки ще 8 закладів.
Щодо ліцеїв та гімназій, то температура різна. Якщо брати до уваги заклади, в яких було проведено термомодернізацію, то там температура від 16 до 20 градусів. Знову ж таки, треба враховувати, де розташована класна кімната: якщо це сонячна сторона, то може бути більш комфортно. Загалом по санітарному регламенту допустима температура в закладах загальної середньої освіти — 16 градусів. Ми ще в неділю рекомендували директорам передбачити варіант скорочення занять, оскільки в окремих класних кімнатах холодно, або ж перевести на дистанційну форму навчання весь заклад або окремі класи. До прикладу, «Центр Надії» з вівторка переходить на дистанційне навчання, бо там було близько 8 градусів в окремих приміщеннях.
Все ж рекомендуємо батькам, в яких є автономне опалення, залишати дітей вдома. Вони можуть доєднуватися до занять дистанційно, це не є проблема, це давно відпрацьований механізм у наших закладах освіти.
Олена РАКС.