Вівторок, 1 Квітня, 2025

Війна

Новини Рівне

Цього року в Рівному та Квасилові відремонтують 150 вулиць

Цього року в Рівному та Квасилові відремонтують 150 вулиць

«З сьомої ранку вже на ногах, сьогодні з’їздив на вулиці Дубенську, Вербову, Харківську, щоб оцінити проблеми і масштаб робіт. Завтра у планах також чимало інших об’єктів — менше трьох вулиць за день в роботу не беремо», — каже Олексій Юхименко, начальник міського шляхово-експлуатаційного управління. Робочий день у комунальників починається рано, часто ще вдосвіта. Понад сто двірників щоразу виходять прибирати міські площі, вулиці та тротуари, щоб коли більшість рівнян прокинуться, навколо уже було прибрано. Часто на міських дорогах можна побачити й «пилососи» на колесах — це автомобілі МАЗ Джонстон та ДАФ Джонстон, які здатні швидко і ретельно вичистити асфальт на великій площі.

На вулиці Вербовій, яку вранці оглядав керівник міського ШЕУ, триває підготовка до облаштування пішохідної зони — місцеві жителі уже давно про це просили і за роки самі протоптали стежку по газону. Комунальники спочатку встановлюють нові бордюри, а коли дозволять погодні умови, заасфальтують тротуар. Над облаштуванням тротуару працюють також і на вулиці Литовській.

Капітальні ремонти доріг цього року не заплановано, з огляду на ситуацію в країні, але поточний ремонт буде: ним планують охопити півтори сотні вулиць громади, включаючи селище Квасилів.

— Можна сказати, що зима для нас минула відносно спокійно, сильних завірюх не було. Лише коли спускався туман і утворювалася ожеледиця, доводилося відправляти більше працівників на посипання доріг і пішохідних зон. Але ми готувалися заздалегідь, зробили достатні запаси піску та технічної солі, ще й лишилося. А тепер, з настанням тепла, активно беремося за розчистку вулиць після зими та готуємося до гарячого асфальтування, — пояснює Олексій Юхименко.

Цього року в Рівному та Квасилові відремонтують 150 вулиць

Будуть і великі роботи, і менші за обсягом. Зокрема, заплановані вони на магістральних вулицях Київській, Соборній, Млинівській, там, де найбільш критичні ділянки, а також на інших вулицях, де вже 3–4 роки не бачили дорожніх робіт.

— Намагаємося продовжувати цього року також ті проєкти, які почали торік — щоби люди їхали по нормальній дорозі. На такі роботи з бюджету міської громади виділяють близько ста мільйонів гривень. Загалом обсяг робіт у нас великий. Йдеться ж не лише про аварійно-ямковий ремонт, ми беремося також і за рівняння каналізаційних люків, за бордюри і пішохідні зони, встановлюємо по місту дорожні знаки. Нині уже почали готуватися до Великодня — здається, до свята ще місяць, але встигнути треба чимало: десь підрівняти, щось пофарбувати. От на вулиці Степана Бандери днями демонтували старе захисне огородження, яке було вже аварійним, а натомість встановлюємо обмежувальні стовпчики, щоб не було хаотичного паркування автомобілів — тепер ділянка в районі гастропабу матиме охайний вигляд. Так само обмежувальні стовпчики поставили біля ринку Дикого на вулиці Здолбунівській, — додає начальник ШЕУ.

Біля Оствиці буде комфортна стоянка

«Кипить» робота і на вулиці Марусі Чурай, поряд з Басівкутським кладовищем. Тут облаштовують сучасну автостоянку, якою зможуть користуватися як відвідувачі цвинтаря, так і ті, хто приїжджає до парку історичної реконструкції «Оствиця». Адже при головному вході до кладовища вистачає місця лише для кількох автомобілів, а решті водіїв доводиться залишати свій транспорт уздовж дороги або ж на запиленому пустирі неподалік, де утворилася стихійна парковка. Тепер на ній наведуть лад.

— Особливо актуально це до Провідної неділі, коли чимало людей приїжджають вшанувати пам’ять своїх рідних. Та й відвідувачам етнопарку потрібне місце для паркування. У планах зробити там повноцінну стоянку, — каже Олексій Юхименко. — Цю земельну ділянку площею 27 соток ще у грудні торік рішенням сесії міської ради передали у постійне користування нашим колегам із спецкомбінату. Тому зараз вони беруть у нас будівельні відходи і рівняють поверхню, а ближче до літа, коли буде сприятлива погода, зробимо надійне покриття.

Спочатку територію розчистять від заростей, підготують основу під тверде покриття. А в подальшому на парковці зроблять розмітку для легкових автомобілів та для автобусів.

Цього року в Рівному та Квасилові відремонтують 150 вулиць

У центрі Рівного з’явиться модульна громадська вбиральня

Минулого тижня відбувся тендер, який оголошувало ШЕУ на облаштування громадської вбиральні. 20 березня визначили переможця, який і займеться цим проєктом — ним стало товариство «Проф-Стейт», яке візьме за свої послуги 3,1 млн грн. Наразі очікується підписання угоди. Як розповідають на комунальному підприємстві, туалет буде зручним також для людей з обмеженими можливостями. Одна з трьох кабінок буде інклюзивною, а інша — пристосована для відвідувачів з немовлятами і маленькими дітьми, всередині буде навіть сповивальний столик.

Згідно з документацією, є ще й низка інших вимог: підключення до мережі Інтернет, електричне опалення, вбудоване зовнішнє освітлення, електросушарки для рук та система сповіщення про потребу в допомозі відвідувачу.

— Вбиральню планується встановити біля кінопалацу «Україна». Уже почали оформляти документацію, технічні умови на електроенергію, водопостачання та водовідведення, щоб можна було швидше все змонтувати, коли вона прибуде. Я вважаю, що це правильне рішення керівництва міста. Громадська вбиральня у центрі Рівного давно була потрібна. Такі модульні вбиральні уже є в інших обласних центрах, — додає керівник КП.

За пів року замінили 25 світильників, бо хулігани нищать

Комунальне підприємство опікується не лише міськими дорогами. На балансі ШЕУ перебуває й чимало підземних переходів по всьому місту.

— Це також важлива частина нашої роботи. Намагаємося підтримувати їх в належному стані, наскільки це можливо у нинішніх умовах війни. Знаємо, що у деяких переходах потрібні більш суттєві роботи, але все залежить від багатьох факторів: зокрема, розробки проєктів та фінансування, — пояснює Олексій Юхименко. — Скажімо, у переході на вул. Данила Галицького біля радіозаводу поточним ремонтом важко обійтися. Там дуже багато роботи потрібно: перебетонувати всі сходові марші, узятися за стіни. Виникла проблема з підтопленням — водоканал намагається знайти, де відбувся порив водопроводу. Наскільки мені відомо, ремонт планується: у департаменті інфраструктури та благоустрою є розроблений проєкт. Наприклад, підземний перехід біля готелю «Мир» більш-менш тримаємо у порядку, подбали про освітлення. У літній період була проблема з підтопленням, коли нагорі вмикали великий фонтан, а гідроізоляція десь не спрацювала. Щоб повністю уникнути цього, потрібні капітальні видатки, обстеження та розробка проєкту.

В минулому році ми багато займалися освітленням підземних переходів, щоб перехожим було комфортніше ними користуватися. Та, на жаль, далеко не всі рівняни цінують те, що для них роблять: за пів року замінили близько 25 світильників, бо їх нищать невідомі вандали. Переважно, б’ють нові світильники на Дубенській, де розвертаються тролейбуси. Можна сказати, що ледь не через день туди їздимо і замінюємо. Подбали про освітлення переходу і на Соборній, в районі РУМу, але хулігани трапляються усюди…

Нова техніка економить людські ресурси, та все ж вакансії — є

Допомагає в роботі комунальникам сучасна техніка, яку нещодавно придбало підприємство. За словами Олексія Юхименка, вдалося закупити три мінінавантажувачі «Бобкет», які стають в пригоді за будь-якої погоди та пори року. Взимку до цих універсальних тракторців можна почепити щітку, щоб розмітати сніг, а в інші сезони вони можуть замінити відбійний молоток, коли якусь ділянку готують під асфальтування. Також купили ще два малих «Джонстони» та транспорт, яким перевозять бригади.

— Якісне обладнання значно покращує роботу. Дякуємо нашим керівникам, що зрозуміли проблему і допомогли з придбанням. Автопарк старіє, а результат його оновлення відчуваємо уже. Це економія запчастин та людської фізичної праці, бо сучасна техніка має більше опцій і дозволяє виконувати більше операцій, — кажуть у міському ШЕУ.

Щодо дефіциту кадрів, з яким через війну зіштовхнулися практично всі підприємства, то нині ситуація трохи вирівнялася.

— Захищати країну від окупантів у лавах ЗСУ пішов 41 наш працівник. На жаль, четверо захисників, загинули… Хочеться усім їм подякувати. Постійно підтримуємо з хлопцями зв’язок і завжди допомагаємо, коли звертаються по допомогу. Потреба у кадрах на підприємстві є завжди. Найбільше нам нині потрібні дорожні працівники та двірники. Робота ця нелегка і часто непомітна, але потрібна: якщо три дні не буде двірника, люди це відчують. Тож якщо хтось має змогу фізично працювати і хоче разом дбати про благоустрій в громаді, чекаємо у нашій команді, — запрошує Олексій Юхименко.

Олена РАКС.

Інше в категорії

Завантажити ще Завантаження...No more posts.