Одного з керівників детективів НАБУ затримали за підозрою у веденні бізнесу в рф
Служба безпеки України та Офіс Генерального прокурора викрили на веденні бізнесу в рф одного з керівників міжрегіональних управлінь детективів Національного антикорупційного бюро України Руслана Магамедрасулова. За матеріалами справи, цей високопосадовець із дислокацією у м. Дніпро координує діяльність бюро в прифронтових областях України (Дніпропетровська та Запорізька), водночас має контакти з представниками країни-агресора та допомагає своєму батькові-підприємцю вести незаконну торгівлю з рф.
Про це повідомили в СБУ.
Як встановило розслідування, він виступав посередником у продажі партій технічної коноплі свого батька до рф (республіка Дагестан).
Також перевіряється інформація щодо контактів Магамедрасулова з російськими спецслужбами та передачі їм таємної інформації, зокрема щодо запланованих слідчих дій.
За даними слідства, цей високопосадовець бюро був у тісному контакті із народним депутатом-втікачем від забороненої партії ОПЗЖ Федором Христенком, який пов’язаний зі спецслужбами рф та, як встановило слідство, має значний вплив на діяльність НАБУ, про що буде повідомлено окремо.
Під час досудового розслідування також встановлено, що батько Руслана Магамедрасулова Сентябр Магамедрасулов має громадянство рф, однак високопосадовець НАБУ не вказав цей факт під час оформлення допуску до державної таємниці, чим порушив закон.
Що стосується матері підозрюваного Ірини Магамедрасулової, то вона проживає в Києві, але отримує пенсію у так званій ДНР і публікує проросійські коментарі в соціальних мережах, зокрема групах із Z-символікою. СБУ має докази, що в розмовах вона активно підтримує війну путіна проти України та виправдовує воєнні злочини рашистів.
Попри те, що як один з керівників міжрегіонального управління детективів НАБУ Руслан Магамедрасулов мав бути дислокований у Дніпро та відповідати за роботу в прифронтових регіонах, він майже постійно перебував у Києві, а також нещодавно повернувся з елітного відпочинку на острові Тенеріфе, де перебував кілька тижнів.
Наразі вирішується питання щодо повідомлення високопосадовцю Національного антикорупційного бюро про підозру за ст. 111-2 (пособництво державі-агресору) Кримінального кодексу України.
Вживаються комплексні заходи для з’ясування усіх обставин злочину й притягнення винних до відповідальності.
Процесуальне керівництво здійснює Офіс Генерального прокурора.