Вівторок, 11 Лютого, 2025
Новини Миколаїв

В Уряді нагадали, як продовжити автоматичний строк інвалідності

В Уряді нагадали, як продовжити автоматичний строк інвалідності

З 1 січня цього року в Україні запроваджено нову систему оцінювання повсякденного функціонування людини.

Усім людям з інвалідністю, які мали проходити повторний огляд після 1 січня, але не змогли зробити цього вчасно, строк інвалідності автоматично продовжено до моменту прийняття рішення за результатами оцінювання, але не довше ніж до 1 липня 2025 року, – передає Уряд.Online.

Як документально підтвердити це продовження?

Найзручніше – в електронній формі. У пенсійному посвідченні зазначається термін його дії, що фактично є строком, на який продовжено виплату пенсії по інвалідності.

Як отримати електронне пенсійне посвідчення?

  • Якщо у вас паперове пенсійне посвідчення, ви можете сформувати його електронне відображення в застосунку “Дія”.
  • Якщо ви маєте е-пенсійне посвідчення, воно також відображатиме актуальний термін дії.
  • Якщо ваше посвідчення оформлене у вигляді платіжної картки Ощадбанку, воно діє до закінчення його терміну дії або до заміни на нове.

Як додати пенсійне посвідчення в Дію?

  • Відкрити застосунок “Дія”;
  • Прогорнути до карток документів;
  • Натиснути “Додати документ” – “Пенсійне посвідчення”;
  • Обрати “Додати посвідчення”;
  • Після цього в застосунку відобразиться посвідчення з новим терміном дії.

Нагадаємо, у Миколаївській області, з 1 січня 2025 року, експертиза щодо встановлення інвалідності для повнолітніх осіб буде проводитися експертними командами з оцінювання повсякденного функціонування особи. Особам, чий розгляд справи не був завершений призначений на дати після 1 січня, необхідно звернутися до закладу охорони здоров’я, до якого передані їх медико-соціальні справи, за інформацією про зміну місця розгляду.

На Миколаївщині створили 37 експертних команд, які замінять медико-соціальні експертні комісії. Загалом в Україні такі команди функціонуватимуть у 286 медзакладах. У новій системі створено 1348 експертних команд, в яких працюватимуть понад 4300 лікарів, що втричі більше порівняно з попередньою системою МСЕК. Команди сформовані за спеціалізаціями, серед яких: хірургічна, травматологічна, кардіоневрологічна, психіатрична тощо.

Інше в категорії