Неділя, 13 Квітня, 2025

Війна

Новини Луганськ

“Бусіфікація” — це необхідність, без якої неможливо воювати?

"Бусіфікація" — це необхідність, без якої неможливо воювати?

На четвертому році повномасштабної війни головною темою, що дестабілізує суспільство, стала «бусіфікація». Чому «особливий період» не стосується уряду, економіки, міністерств і мільйонів бюджетників? Обговорити ці питання в новій дискусійній програмі PRОПЛАН ПЕРЕМОГИ на каналі PRO:UA зібралися: політик, громадський діяч Юрій Коновальчук; радник Центру стратегічних досліджень, ветеран російсько-української війни Костянтин Ільченко; підприємець, письменник, громадський діяч Павло Себастьянович; публіцист, головний редактор порталу та YouTube-каналу TRIGGER MMA Анатолій Якименко.

Ініціатор Громадської петиції «Народний референдум: 7 кроків до перемоги!» Святослав Дубина, якій доєднався до ефіру по відеозв’язку, висловив думку, що ще у 2023 році комплектація Сил оборони, Збройних сил України відбувається не у відповідності потреб фронту.

«Мобілізація сама відбувалася неправильно не у відповідності до присяги, яку давали чиновники. Адже всі чиновники, правоохоронці, судді дають присягу, заступаючи на службу, вірою-правдою служити українському народу, захищати його права та свободи. Але зараз намагаються за рахунок економічно активних цивільних людей закривати потреби фронту, самі уникаючи від участі в бойових діях. Вони не скориговують економіку на потреби воєнного часу, на потреби фронту. Хоча фактично ми маємо два складу армії з чиновників: 1 млн 800 тисяч чиновників, що давали присягу», – зазначив Святослав Дубина.

Публіцист Анатолій Якименко підкреслив, що «бусіфікація», як явище схвалюється саме правлячою верхівкою.

«На верхівці знаходяться звичайні аферисти і бариги. Тому у них і такій інструмент як «бусіфікація» є абсолютно нормальним і природним. Якщо ми використовуємо термін «мобілізація», то це вже автоматично означає що вона всеосяжна, глибоко проникна, обов’язкова і стосується абсолютно всіх. Вона не може бути добровільною мобілізацією, чи примусовою, чи насильницькою – вона обов’язкова і стосується абсолютно всіх», – вважає Анатолій Якименко.

Він впевнений, що Україні потрібно мілітаризуватися та ввести обов’язкову строкову службу.

«Оскільки представники вищої політичної влади намагаються своїх дітей і родичів приховати від мобілізації тому у нас повністю відсутня строкова служба. Це феномен, що в росії, яка веде бойові дії на чужій території є строкова служба, а в Україні, яка захищається більше десятиріччя експлуатується термін добровільності. Саме строкова служба призначена для мілітаризації суспільства і вміння захищатися», – підкреслив публіцист.

Як зазначив радник Центру стратегічних досліджень, ветеран російсько-української війни Костянтин Ільченко, саме зміни до закону про мобілізаційну підготовку і мобілізацію привели до безкарності і безвідповідальності ТЦК.

«Військкомати відповідали за облік, допризовну підготовку і за мобілізацію призовників на строкову службу. Зміни до закону про мобілізаційну підготовку надали ТЦК шалених повноважень і такої же шаленої безвідповідальності. І що найстрашніше – зруйнували мобілізаційний процес в той час коли Україна просто стікає кров’ю та вбили клин між народом і Збройними силами», – підкреслив Костянтин Ільченко.

Павло Себастьянович вважає, що «бусіфікація» увійде в історію України як чорна сторінка.

«В цьому немає ніякого раціонального сенсу. Людина, яку схопили на вулиці, не має мотивації, це кандидат на СЗЧ. Зараз, коли в армії вже є 50 000 навчених пілотів безпілотних систем, потрібно їм надати засоби ураження ворога. Проста математика: якщо кожному надати хоча б по 10 дронів на день – це 500 000 вилітів. Навіть якщо 1% буде потрапляти в ціль – за місяць-два просто не залишиться росіян на окупованих територіях. Уряд просто не виділяє фінанси на те, щоб зробити всі ці засоби ураження. Достатньо просто виробляти засоби знищення і постійно знищувати ворога. Це ми бачимо зараз у звітах Мадяра, підрозділ якого в березні знищив 1700 росіян, маючи санітарні втрати в три людини. Потрібно просто масштабувати досвід ефективних підрозділів. Старе керівництво просто не розуміє сучасної війни», – зазначив Павло Себастьянович.

З ним погоджується щодо зміни військового керівництва й Костянтин Ільченко.

«Треба змінювати управлінські еліти, в першу чергу, командування Збройних Сил України. Там мають бути на посадах Мадяри, Білецькі та інші, які дійсно пройшли бойовий шлях. Саме вони мають керувати цим процесом а не гвинти старої системи», – підкреслив він.

«Мобілізація має прийняти зовсім інший характер. Де з бойових частин є люди, які займаються рекрутингом, а на місцях – просто відкрита мілітаризація суспільства та підготовка для всіх бажаючих громадян. І тоді в нас щось почне змінюватися. І головне – це фінансування, бо якщо навіть люди прийдуть воювати, а їм немає чим знищувати ворога – це все немає сенсу», – резюмував Павло Себастьянович.

Повна версія програми: https://www.youtube.com/watch?v=xpNIjH49yC4

Підтримати Громадську петицію «Народний референдум: 7 кроків до перемоги!»: https://petition.fb.ua/uk

Інше в категорії

Завантажити ще Завантаження...No more posts.