Навчання з англійської мови в офісі FutUkraine Center Lutsk
Основною метою проєкту FutUkraine Centre Lutsk є полегшити шлях інтеграції внутрішньопереміщених осіб у громади.
Окрім гуманітарної, психологічної та юридичної допомоги, центр розгорнув і освітню діяльність. До навчального сезону 2024 року увійшли короткотермінові курси машинної вишивки, створення інтернет-магазину та англійської мови. У програму активностей вирішили додавати різноманітні тренінги та навчання, аби якомога ширше охопити інтереси різних категорій населення. Про те, як учасники проєкту здобували нову професію та навички, журналістці Район.Луцьк розповіли слухачі курсів, викладачі, організатори.
Відвідувачі курсів опановували новий досвід під керівництвом викладачів Технічного фахового коледжу Луцького національного технічного університету, а також Волинського національного університету імені Лесі Українки. Усі заняття для слухачів були безкоштовними завдяки підтримці урядом Тайваню та народним депутатом України Миколою Княжицьким. Проєкт FutUkraine Centre Lutsk реалізується ГО «Альянс розвитку».
Такі центри діють в Луцьку, Рівному і Тернополі. Їх діяльність спрямована на підтримці українців, які постраждали через війну, зокрема внутрішньопереміщених осіб чи сімей військових. Головне завдання проєкту у тому, аби надати жителям громади можливості розвиватися в рідній країні, а не виїжджати за кордон. За словами координаторки проєкту FutUkraine Centre Lutsk Ірини Колковської, левова частина учасників – жінки.
«Тайвань дружній до України. Він теж потерпає від агресії сусідньої республіки – так, там немає війни, проте Китай постійно претендує на територію острова. Тому Тайвань добре розуміє наше становище й підтримує нас», – розповіла координаторка проєкту у Луцьку Ірина Колковська.
Ірина Колковська
На честь початку Нового року за Східним календарем, зал для занять англійською в офісі FutUkraine Centre Lutsk прикрасили традиційними для Тайваню святковими гірляндами й прапорцями Китайської Республіки. Кілька заходів присвятили й дослідженню культури цього краю – проводили чайні церемонії, майстер-класи зі створення масок драконів, грали у тайванські ігри й спілкувалися про життя острівної держави на курсах з англійської.
«Програма розробляється індивідуально під кожну групу після першого заняття. Ми не можемо її спланувати наперед, оскільки потенційні можливості кожного учасника групи, навіть якщо вони перебувають на одному рівні, є різним. Хтось може сприймати англомовні відео без опори на текст, а комусь треба обов’язково щось пригадати, закріпити в пам’яті, щоб потім вільно почуватися серед інших слухачів», – розповіла доцентка кафедри прикладної лінгвістики факультету іноземної філології ВНУ Алла Хом’як.
Заняття з англійської
Вона переконана: такі заняття є унікальним шансом для їх відвідувачів, адже знання іноземної мови знадобляться їм для багатьох сфер та потреб, а самостійно оплачувати навчання досить витратна справа.
«Після 11 років школи та чотирьох років в університеті на спеціальності «Менеджер туризму», я зрозуміла, що не знаю англійської. Тому прийшла сюди, аби відновити та примножити свої знання. Я планую вступати на магістратуру, а для цього потрібно скласти екзамени», – розповіла про свою мотивацію слухачка курсу Надія Луць.
Як поділилися відвідувачки заняття, їхніми намірами після завершення навчання також було впевнено почуватися в подорожах й використовувати знання іноземної мови у професійних цілях.
Наразі планується набір весняної групи на курс підготовки до НМТ з англійської мови. Записатися можна за телефоном 0982722720 або ж за посиланням.
Як зауважила Ірина Колковська, надзавданням було знайти викладача з багаторічним досвідом, який готує учнів до вступних іспитів, й при цьому має достатньо вільних годин, щоб присвятити їх учасникам FutUkraine Centre Lutsk.
Вручення сертифікатів з навчання машинної вишивки
Навчання
Для учасників навчання з машинної вишивки 6 лютого підготували церемонію вручення сертифікатів про успішне завершення курсу. На захід скликали відвідувачів двох груп, що проходили навчання весною та восени. Відвідувачі вчилися працювати з різними техніками швів, наносити їх на тканину, освоювали комп’ютерну та електромеханічну швейну машинки, декорували одяг та предмети побуту. Опісля завершення курсу на базі майстерні художньої вишивки ЛНТУ, слухачі можуть влаштуватися кравцями, вишивальниками на підприємствах швейного та оздоблюваного виробництва.
«Зараз моє життя пов’язане з творчістю. Я роками вишиваю, в’яжу, і захотілося спробувати й машинну вишивку. Мені дуже сподобалося і я вже маю декілька ідей, як втілити їх у життя. Окрім того, ця справа дуже відволікає від подій сьогодення, заняття рятували мене від негативних думок», – розповіла Олена Ярошук, яка переїхала до Луцька з Маріупольського району.
Учасниці курсу
Для Юлії Сергієвої курс подарував не лише знання й навички вишивки, а й коло спілкування «і за інтересом, і за душею». Ще одна учасниця Марія Лавриненко вже працює над поданням заявки на грантовий проєкт, щоб перетворити здобуті навички на власний бізнес.
«Це мій перший досвід навчання цього предмету з дорослими слухачами, і я скажу, що є різниця у тому, щоб зацікавити молодших і старших. Ці люди мотивовані, вони знають з якою метою сюди прийшли. Я не раз говорила, щоб хотіла мати таких ентузіастів серед студентів. Ми ніколи не вкладалися у дві години уроку, часто сиділи й по три, й по чотири години, бо було дуже приємно працювати разом», – поділилася власними враженнями майстриня виробничого навчання Оксана Лисюк.
Оксана Лисюк
Майстерня
Вона наголосила, що кожен може розвиватися й випробовувати себе у нових сферах попри думки про немолодий вік та життєві складнощі. Налаштованість її учениць до осягнення іншого профілю надихала її на роботу, і майстриня вчилася у них азарту.
«Зараз важкий час і кожна з учасниць чимало пережила. Я от перебуваю в комфортних умовах: живу у себе вдома, поряд маю чоловіка, живих рідних, маю роботу, яка приносить мені задоволення. Але часом, навіть у мене буває спад сил, втома, вигорання… А ці дівчата невтомні», – додала вона.
Вишивка
Оксана Лисюк
Викладач Тарас Лябук з нуля навчав слухачів створювати сайт, на якому відвідувачі курсу могли б продавати свої послуги чи власну продукцію. Технічною базою була українська платформа Weblium.
«У мене було два курси. Останній вже завершується, залишились декілька пар. Усі наші заняття відбувалися ввечері, спочатку лекція, потім її практичне відпрацювання. Учні мали різний рівень навичок роботи з комп’ютером, та для мого курсу достатньо було просто вміти вмикати комп’ютер і користуватися мишкою. Усього іншого я покроково навчав», – розповів Тарас Лябук.
Тарас Лябук
«Зараз багатьом треба шукати нові засоби для життя, особливо, якщо ти прибув з іншого міста. Ця програма давала можливість навчатися безкоштовно, тому я вирішила нею скористатися. Я вчилася і створенню сайтів, і англійської мови, ці знання дуже актуальні зараз, дякую проєкту FutUkraine Centre Lutsk. Гадаю, що у всіх, хто намагається знайти щось для себе, усе обов’язково вдасться», – поділилася думками учасниця курсів Юлія.
Учениця Юлія
Директор Технічного коледжу Луцького НТУ Олег Герасимчук зауважив, що для державних навчальних закладів є дуже важливим вміння переформатовуватися з кількарічних навчальних програм на короткі курси.
«Потрібно давати саме те, що найбільше потрібно учням для інтеграції у нову професію, щоб вони могли здобуті знання застосувати на практиці, використовувати не лише для заробітку, а й для душі. Можна багато говорити про нашу діяльність, але найголовніше це результати», – розповів Олег Герасимчук.
Олег Герасимчук
Результатом стали задоволені обличчя слухачів курсів, які, за словами директора Технічного коледжу ЛНТУ, зрозуміли, що відвідували не тривіальні, нудні заняття, а здобули знання, які можуть реалізувати у своїй роботі.