П’ятниця, 21 Лютого, 2025

Війна

Новини Кропивницький

Президент заявив, що спецпосланець Трампа має на власні очі побачити, що відбувається в Україні

Президент заявив, що спецпосланець Трампа має на власні очі побачити, що відбувається в Україні

Кіт Келлог

Автор фото,Getty Images

Підпис до фото,У Києві з нетерпінням чекали на візит спецпосланника ТрампаArticle information

Спецпосланник президента США по Україні Кіт Келлог приїхав у Київ 19 лютого зранку. Напередодні Київ усю ніч атакували російські дрони, а президента Зеленського вночі дуже емоційно атакував Дональд Трамп, чим викликав хвилю обурень в Україні і задав певний негативний тон візиту Келлога.

Кіт Келлог – наближена до президента Дональда Трампа людина, яка може роз’яснити йому, що насправді відбувається в Україні, тому в Києві з нетерпінням чекали на цей візит. Зеленський раніше обіцяв повезти його на фронт і показати реалії війни.

Візит Келлога відбувається на досить негативному тлі перемовин між Росією та США щодо України в Саудівській Аравії та жорстких заяв Дональд Трампа після цього. Американський лідер, зокрема, розкритикував Україну і заявив, що розчарований реакцією Києва, якого не залучили до консультацій.

“Я чув, що вони засмучені тим, що у них немає місця [за столом переговорів], але в них було місце протягом трьох років і задовго до цього. Це можна було владнати дуже легко”, – сказав він, відповідаючи на запитання кореспондента ВВС у своїй резиденції у Флориді. Також Трамп накинувся особисто на Зеленського, оголосивши фейкову інформацію, що рейтинг президента України впав до 4%.

На що Зеленський вже відповів, що “до мене довіра, за опитуванням КМІС свіжим, 57%. Тому якщо хтось хоче поміняти мене прямо зараз, то не вийде”. Загалом президент досить нервово зранку говорив про візит Келлога.

Келлог не брав участі в зустрічі російської та американської делегацій в Ер-Ріяді, яка пройшла у вівторок 18 лютого. Але, за попередньою інформацією, він стане одним із учасників переговорної групи з врегулювання війни в Україні.

Раніше передбачалось, що Келлог приїде до Києва 20 лютого, а Зеленський мав відвідати 19 лютого Саудівську Аравію.

Проте плани в обох змінились і Келлог та Зеленський в Києві з 19 лютого.

Місія слухати

Росія

Автор фото,Кремлін

Підпис до фото,Перемовини Росії та США в Саудівській Аравії задали тон візиту Келлога

На залізничному вокзалі, де спецпосланника зустріла посолка США в Україні Бріджит Брінк, Келлог заявив, що “частина його місії – це слухати”.

“Ми будемо слухати. Ми будемо надавати необхідне. Ми розуміємо необхідність гарантій безпеки”, – заявив він. Він пояснив, що після повернення в США він розповість Трампу про свої враження і спостереження, “щоб бути впевненими, що ми все правильно розуміємо”.

Спецпосланник буде в Україні три дні. У Києві він зустрінеться із президентом Володимиром Зеленським, і після цього вони поїдуть на схід, ближче до лінії фронту.

Принаймні на такий план візиту сподівається український президент.

“Я хочу поїхати з ним на фронт, і він поїде зі мною на фронт, я думаю, що він не відмовить”, – розповідав кілька днів тому Зеленський.

“Я знаю, що до Сирського він поїде, до деяких, може, командирів бригад зі мною з’їздимо, а потім окремо поспілкуємось з міністерством оборони, може, з розвідкою, подивимося, на що вистачить часу”, – додав він.

Президент зауважив, що матиме з Келлогом велику розмову про гарантії безпеки.

Вже 19 лютого зранку Зеленський відреагував на критику Трампа, коли в нього спитали, як це оцінює Кіт Келлог. Зеленський не сказав, чи вже мав зустріч, але дуже емоційно розповів про візит.

“В Україні ніхто не вірить Путіну. Келлог все отримає, і рейтинги, і все. Для мене важливо, щоб він походив по столиці і інших містах. Він же заявив, що 20-30% столиці зруйновані, хай подивиться. Хай поспілкуються з людьми, чи довіряють своєму президенту, чи Путіну. Що думають про Трампа після його заяв. Хай походить з послом, наживо зрозуміє, що відбувається”, – заявив Зеленський.

“А далі поїдемо на фронт, хай поспілкується з військовими, чи готові термінового голосувати, щоб все віддати руським тут і не мати гарантій безпеки. Хай запитає”.

Також Зеленський анонсував зустрічі з розвідкою і СБУ. “Ми відкриті до запитів, які отримали від тієї сторони”.

Попередні заяви Келлога

На Мюнхенській конференції, яка наробила галасу минулого тижня, Кіт Келлог пояснив, що робота над мирним планом Трампа ще триває.

За словами Келлога, план готується за кількома треками. Він відповідає за український трек і трек роботи з ЄС. Посланець Дональда Трампа з питань Близького Сходу Стів Віткофф, який брав участь у перемовинах у Саудівській Аравії, займається російським треком.

Працюють Келлог і Віткофф одночасно і паралельно – “щоб робота йшла швидше”.

Планувалось, що після того, як вони закінчать підготовчу частину своєї місії, вони мали поділитися своїми напрацюваннями з президентом та виробити на їхній основі рамку плану Трампа. Хоча події у Саудівській Аравії показали, що цей задум вже міг змінитись.

У міжнародній пресі припускали, що роль Келлога могла знизитися після того, як до організації переговорів залучили Стіва Віткоффа, але поки що залишається незрозумілим, чи справді це так.

Дискусії в Мюнхені та події в Саудівській Аравії показали, що США та Україна можуть мати різні визначення кінцевої мети мирного процесу. Україна хоче сталий і тривалий мир, а США, схоже, ставлять собі за мету хоча би перемир’я.

“Що ви робите як військовий медик [з пораненою людиною]? Ви зупиняєте кровотечу, а тільки потім ви працюєте з шоком. Ми зараз намагаємося зупинити кровотечу, а потім займемося шоком”, – метафорично пояснював логіку американської адміністрації Кіт Келлог.

Спецпосланник виступає за те, щоб за столом перемовин зібралися українці та росіяни, а американці були лише посередниками. На його думку, розширювати коло перемовників європейцями було б непродуктивно.

На перемовини у Саудівську Аравію Україну та європейців не запрошували, що обурило обидві ці сторони.

Кіт Келлог і Анджей Дуда

Автор фото,Getty Images

Підпис до фото,Кіт Келлог у ці дні активно спілкується з європейськими політиками. На фото – з президентом Польщі, де Келлог побував за день до приїзду в Україну

На думку Келлога, єдиною “червоною лінією” у переговорах зараз є юридичне визнання Україною втрати своїх територій.

“Я вважаю, буде певна угода про потенційну втрату території [України]. Але послухайте, вам не обов’язково визнавати це”, – зробив він заяву про це минулого тижня.

У Мюнхені він нагадав про досвід канцлера повоєнної Німеччини Конрада Аденауера, який мріяв об’єднати свою країну, але змушений був грати в довгу, і про досвід балтійських країн, законність приєднання до Радянського Союзу яких США ніколи не визнавали.

Щодо поступок, на які США змусять піти Росію, Келлог невпевнено припустив, що може йтися про певні “територіальні поступки”, політичні заяви про відмову від використання сили, а також про зменшення чисельності російської армії – “ми спробуємо змусити їх це зробити”.

Відомо, що Келлог також є прихильником ідеї провести президентські вибори в Україні – навіть якщо війна не припиниться.

“Більшість демократичних країн проводять вибори і у воєнний час. Я думаю, що важливо, щоб вони проводились. Вважаю, що це корисно для демократії. У цьому краса міцної демократії, коли у виборах може брати участь більше за одну людину”, — цитує Келлога Reuters.

Хто такий Келлог

Келлог працював в адміністрації Трампа під час його першого терміну (2017-21 роках) на посадах голови апарату Ради національної безпеки та радника з національної безпеки тодішнього віцепрезидента Майка Пенса.

Журналісти називають його відданим прихильником Дональда Трампа.

Він є співголовою Інституту політики “Америка насамперед” (America First Policy Institute). Цю організацію створили у 2021 році для поширення ідей Трампа в галузі зовнішньої та внутрішньої політики.

В біографії Келлога на сайті інституту сказано, що він має “широкий досвід з питань Європи, Тихоокеанського регіону, Близького Сходу та Африки”.

Він також був коментатором консервативного американського телеканалу Fox News і телеканалу CNN, який вважають ліберальним.

Дочка Келлога, Міган Моббс, є президенткою фонду R.T. Weatherman Foundation, який допомагає цивільним українцям та займається репатріацією останків американських бійців-добровольців, що загинули в Україні.

Інформує bbc.com

Інше в категорії

Завантажити ще Завантаження...No more posts.