Середа, 30 Квітня, 2025

Війна

Новини Івано-Франківськ

На Прикарпатті родини ВПО виселяють із шелтера “Карітасу”: що кажуть в організації

На Прикарпатті родини ВПО виселяють із шелтера “Карітасу”: що кажуть в організації

Три родини внутрішньо переміщених осіб зі Слов’янська, які з початку повномасштабного вторгнення проживали у шелтері “Карітасу” в Надвірній, мають залишити його. В організації кажуть, що відповідно до закону – термін перебування обмежений.

Як розповіла Каріна Івановська на своїй сторінці у фейсбук, через два тижні родина має залишити шелтер.

“У Слов’янськ повертатися – це наражати дітей на небезпеку. Обстріли щодня. Тут же оренда житла – космічна. Просили залишитися до кінця травня, поки діти закінчать другий клас, але не дозволяють”, – поділилася жінка.

Інша родина, якої торкнулося виселення – Анастасії Хитрої. Жінка працювала педагогом у Пасічнянській громаді, але у січні залишилася без роботи. Як розповіла вона “Галці”, загалом шелтер мають залишити три родини.

“Нам казали, що керуються постановою №888 (ред. держава оплачує соцдопомогу літнім ВПО). Але коли шелтеру потрібна була статистика – нас фотографували, всюди показували. Зараз просто виставляють. У кожній з родин – по двоє дітей, без чоловіків”, – каже Анастасія.

Вона додає, що спочатку їм пропонували платити за світло, щоб залишитися у шелтері. І родина на це погодилася, адже вартість оренди у Надвірній стартує від 8000 грн без оплати комунальних послуг.

“Вчора, 29 квітня, нам сказали, що ми маємо виїхати зі шелтера”.

У “Карітас Надвірна” пояснюють: місце тимчасового перебування працює згідно з постановою №930. Згідно з нею, люди мають право проживати у шелтері шість місяців. Ця родина перебуває там з жовтня 2022 року.

“Поки була можливість, то продовжували договір… Їх попередили, що можливості проживання більше не буде, і вони повинні знайти собі житло”, – каже менеджерка організації Світлана Будзак.

Вона додає, що родинам допомагали з пошуком житла, надаючи контактні номери та інформацію про державні програми підтримки.

“Вони ще тоді піднімали паніку. Були у мерії, і де тільки не були, і вони озвучували, що їх виганяють. Два місяці вони мали часу, щоб знайти житло”, – каже менеджерка.

головне фото ілюстративне

Інше в категорії

Завантажити ще Завантаження...No more posts.