1. Поняття психосоматики
“Горе від розуму” або про те як наші емоції та внутрішні переживання впливають на наше здоров’я та самопочуття. В психології та медицині існує така галузь як психосоматика.Дана наука вивчає виникнення і перебіг захворювань що виникли через психологічні фактори.Особливістю цих хвороб є те що вони стійкі до традиційних методів лікування, а їхньою першопричиною є не вивільні емоції хронічний стрес. Основними причинами розвитку психосоматичних хвороб є: тривалий хронічний стрес, спадкові фактори,наявність хронічних захворювань і тривале подавлення негативних емоцій.
Хронічний стрес або фонова тривога виникають внаслідок тривалої дії стресових факторів. Високий рівень фонової тривоги провокує розвиток нових чи загострення хронічних хвороб.Серед спадкових факторів можна виділити те що діти емоційно неврівноважених батьків більш схильні до розвитку депресії та психосоматичних розладів. Тривале подавлення негативних емоцій може стати лише каталізатором розвитку хвороби.
2. Механізми виникнення алкогольної залежності
Хвороба – алкогольна залежність вражає – нервову систему тому можна сміливо говорити про те що алкоголіки – це люди перш за все хворі емоційно.Основними подавленими емоціями є почуття провини, самотність, образи гнів, думки про минуле, різного роду страхи, невпевненість в собі та інше.
Почуття провини і самотність провокують розвиток внутрішньої тривоги та депресії. Тривожні розлади стають причиною виникнення багатьох психосоматичних хвороб : зокрема нервової системи,шлунково-кишкового тракту, серця та ін.
3. Психосоматичні хвороби при алкоголізмі
Частими хворобами що зустрічаються в алкоголіків є хвороби серця та кровоносної системи зокрема гіпертонія проблеми з кров’яним тиском.Згідно класифікації хвороб у психосоматиці хвороби шлунку – це приховані страхи перед чимось новим, тривала невизначеність.Неприйняття себе та оточуючого світу призводить до гастритів та виразок шлунку.
Подавлені роздратування, гнів, злість, образи знаходять свій вихід через печінку та жовчний міхур спочатку викликаючи застій, а потім дискінезію жовчних шляхів.
4. Методи лікування з урахуванням психосоматики
Робота з психологом та фахівцями із лікування алкогольної залежності,відпрацювання нової моделі поведінки через роботу над помилками є основою когнітивної-поведінкової терапії. Здобуття нових навичок роботи з емоціями,зміна способів справлятися з життєвими ситуаціями та самоаналіз що пропонують психотерапевти дають високий відсоток ремісії хворого після реабілітації.
5. Практика тренінг-центру “На грані”
Консультації та підтримка наставника в реабілітаційному центрі сприяють мотивації пацієнта до позитивних змін у житті. Позитивно на процес реабілітації та ресоціалізації під час та після лікування від алкоголізму впливають дружні стосунки які формуються в наших клієнтів із фахівцями центру –психологами та/або психотерапевтами, а також знаходження новоготверезого кола спілкування.
6. Висновок
Життєві негаразди виникають повсякчас, а стрес є нормальною реакцією на можливу ситуацію.З нашою допомогою ви можете навчитися справлятися з власними емоціями та давати усвідомлену оцінку ситуаціям що трапляються та значно покращити якість життя. Для нас важливим є моніторинг психофізіологічного стану пацієнтів оскільки тверезість наших клієнтів – ценайкраща винагорода
Наркологічний реабілітаційний центр “На Грані” у Вінниці – це місце, де вам завжди готові прийти на допомогу. Ми спеціалізуємося на вирішенні сучасних проблем, пов’язаних із вживанням алкоголю, наркотичних речовин та ігровою залежністю.
Якщо ви або ваші близькі потребуєте допомоги, звертайтеся до насза телефоном (068) 660-40-46. “На Грані” – це ваш перший крок до свободи та гармонії.