На тлі триваючої війни в Україні, Ukrainian Fund Of Digitized Art (UFDA) став потужною силою у збереженні та популяризації культурної спадщини країни.
Ця інноваційна некомерційна організація поєднує мистецтво, технології та соціальну відповідальність, використовуючи технологію блокчейн для створення та продажу цифрових копій відомих українських творів мистецтва. Виручені кошти від цих продажів забезпечують вкрай необхідну фінансову підтримку Збройним Силам України, гарантуючи, що збереження мистецтва сприяє боротьбі України за свободу та демократію.
Заснування UFDA: Перший крок до вічного мистецтва
Український фонд оцифрованого мистецтва був заснований з метою оцифрувати твори мистецтва і зберегти українську культуру та історію за допомогою сили блокчейну. Місія організації полягає в “збереженні та популяризації українського мистецтва, культури та історії за допомогою технології блокчейн”. Онлайн-каталог оцифрованих робіт містить твори мистецтва відомих українських художників та надає інформацію про поточну роботу організації та способи, якими люди можуть зробити свій внесок у її діяльність.
Оцифрування мистецтва для майбутнього: Роль технологій
UFDA залучає найсучасніші технології для створення цифрових копій фізичних творів мистецтва. Так, важливою частиною процесу оцифрування є використання Digital Light Capture Technology (DLCT) — технології, яка дозволяє документувати кожен нюанс твору мистецтва — аж до найдрібніших мазків пензля художника. І все це — у найвищій роздільній якості 400 MPX!
Окрім того, фонд використовує технологію блокчейн для токенізації творів. Створюючи цифрові копії знакових українських творів мистецтва, UFDA забезпечує їх збереження в безпечному та децентралізованому форматі, захищеному від потенційного знищення.
UFDA, перш за все, це відкритий онлайн-каталог, роботи в якому доступні людям в усьому світі. Це дає майбутнім поколінням цінну можливість ознайомитися з мистецькими скарбами України, незалежно від долі фізичних оригіналів.Цей інноваційний підхід являє собою нову еру збереження культури, де технології відіграють вирішальну роль у захисті національної ідентичності.
Визначні роботи на UFDA
Фонд представляє роботи відомих українських митців, як легендарних майстрів, так і молодих талантів. Зокрема, в колекції UFDA можна знайти роботи Марії Башкірцевої, Миколи Пимоненка, Олександра Аксініна, Олександра Богомазова, Луки Басова, Олі Єрємєєвої, Романа Михайлова, Валерії Трубіної і багатьох інших.
Картина
Робота Олександра Гребенюка “Нуль”, оцифрована фондом. Фото: UFDA
В колекції виділяються роботи, фізичні оригінали яких є частиною колекцію Сумського художнього музею імені Никанора Онацького. Це справжні скарби мистецького світу, які UFDA оцифрувала і зберегла назавжди.
Також варто зазначити, що UFDA представляє художників, чиї роботи виставляються в престижних глобальних установах, таких як MoMA, Гугенгайм та музей Вітні. Твори художників, які є частиною UFDA, були представлені на знакових аукціонах таких будинків, як Christie’s, Sotheby’s, Artnet та Golden’s Auction House. Завдяки свої цінній колекції UFDA є важливим цифровим архівом, що зберігає українську творчість для майбутніх поколінь.
Тривалий вплив: Збереження культури та підтримка боротьби України
Робота фонду виходить за рамки збереження мистецтва, оскільки UFDA також ставить за мету допомагати тим, хто захищає Україну. Перетворюючи традиційні твори мистецтва на цифрові активи, організація створила сталу модель збору коштів, яка дозволяє людям з усіх куточків світу робити свій внесок у захист України.
Симбіоз мистецтва і технології являє собою не тільки спосіб підтримки українського народу, а й гарантує, що культурна спадщина України залишиться недоторканою.
Життєво важлива роль UFDA у майбутньому України
Український фонд оцифрованого мистецтва є не тільки життєво важливим ресурсом для збереження української культури, але й потужним символом стійкості. Своїми зусиллями фонд здійснює вплив як на збереження української спадщини, так і на підтримку Збройних Сил України, пропонуючи надію та натхнення тим, хто бореться за демократичне майбутнє.
Інформує ria-m.tv