П’ятниця, 25 Липня, 2025

Війна

Новини важкої атлетики

Втрати бюджету зростають: експорт брухту з України з початку року зріс на 63,4%

Втрати бюджету зростають: експорт брухту з України з початку року зріс на 63,4%

Брухтозаготівельна галузь України за підсумками червня 2025 року збільшила експорт брухту чорних металів на 115,2% у порівнянні з червнем 2024-го, і на 66,8% порівняно з попереднім місяцем. Про це свідчать розрахунки GMK Center на базі даних Державної митної служби.

Ключовим напрямком експорту сировини залишається Польща: туди спрямовано 70,5% від загального обсягу поставок.  

У 2024 році експорту брухту з України зріс на 60% порівняно з 2023 роком – до 293,2 тис. т. У 2023 році обсяги відвантажень сировини за кордон перевищили 182,5 тис. т, що в 3,4 рази більше, ніж роком раніше. 

Раніше експерти пояснювали, що брухт вивозять до Польщі, оскільки в Україні діє мито у 180 євро на експорт брухту до країн, що не входять до ЄС. Натомість, ставка мита на експорт до ЄС – нульова. Через це ряд недобросовісних експортерів шляхом махінацій вивозять брухт спершу до ЄС, щоб уникнути митних платежів, а потім – до третіх країн, зокрема Туреччини. Через такий реекспорт, за оцінками нардепа Дмитра Кисилевського, Україна втратила вже понад 2 млрд бюджетних надходжень. Тепер, за оцінками президента ОП Укрметалургпром Олександра Каленкова, втрати бюджету сягнули вже 3 мільярди гривень. 

У 48 країнах світу запроваджено 75 обмежень на експорт металобрухту, тому що сировини стає все менше, а треба його більше, особливо якщо металургія у країні модернізується. У ЄС зараз діють обмеження експорту брухту до країн, що не входять до ОЕСР. Але Єврокомісія вже почала роботу над тим, щоб ще більше урізати відтік сировини.

За таких умов доцільніше експортувати готову сталь, вироблену з брухту, а не сам брухт – адже металургійні підприємства є одними з найбільших платників податків в Україні.

Інше в категорії

Завантажити ще Завантаження...No more posts.