Анонсовані торговельні перемовини між США та Китаєм підтримали вартість “чорного золота”, але це поки не тренд.
Ціни на нафту зросли в середу, відскочивши від чотирирічних мінімумів, на тлі анонсованих торговельних перемовин між США і Китаєм та ймовірного зниження видобутку “чорного золота” в Америці, повідомляє Reuters.
Ф’ючерси на нафту марки Brent виросли на 1,2%, до 62,88 долара за барель, тоді як американська нафта марки West Texas Intermediate – на 1,4%, до 59,90 долара за барель.
Видання нагадує, що вартість обох сортів нафти знизилася до чотирирічного мінімуму після того, як ОПЕК+ вирішила прискорити збільшення видобутку, що викликало побоювання щодо надлишкової пропозиції на світовому ринку. Водночас мита США посилили занепокоєння щодо попиту на сировину.
Однак анонсовані найближчими вихідними торговельні перемовини між США та Китаєм підштовхнули котирування чорного золота до зростання, зауважили сировинні стратеги ING, яких цитує Reuters.
“Проте, хоча переговори допоможуть поліпшити настрої на ринку нафти, нам потрібно буде побачити значний прогрес у зниженні мит, щоб поліпшити перспективи попиту”, – додали в ING.
Тим часом зниження цін на нафту в останні тижні спонукало деякі американські енергетичні компанії оголосити про скорочення кількості бурових установок, що може призвести до зниження видобутку нафти та, відповідно, підтримає ціни на сировину.
За словами старшого стратега по сировинних товарах ANZ Bank Деніела Хайнса, останні новини свідчать про те, що видобуток знизиться у найближчі місяці.
“Минулого місяця ми попереджали, що падіння цін і зниження бурової активності підвищує ризик скорочення нафтовидобутку США”, – зауважив експерт.
Ціни на нафту: останні новини
На початку тижня ціни на нафту знизилися більше ніж на 2 долари за барель через плани ОПЕК+ прискорити збільшення видобутку “чорного золота”
Митна війна, розпочата президентом США Дональдом Трампом, призвела до найбільшого зниження світових цін на нафту за останні 3,5 роки.
Зниження цін на нафту вплинуло і на ціни на сировину в РФ. Рублева вартість російських сортів “чорного золота” впала до дворічного мінімуму.