Четвер, 17 Липня, 2025

Війна

Новини важкої атлетики

Перспективи запровадження СВАМ в Україні будуть невтішними, уряду слід прискорити відтермінування, – експерт

Перспективи запровадження СВАМ в Україні будуть невтішними, уряду слід прискорити відтермінування, - експерт

Українська металургійна галузь під час війни стикається з багатьма викликами. Головні серед них – нестача персоналу через війну, торговельні бар’єри, з якими стикається українська галузь, та запровадження екологічного мита СВАМ, яке загрожує Україні вже через півроку. Про це розповів аналітик GMK Center, кандидат економічних наук Андрій Глущенко. 

Він зауважив, що наслідки від впровадження СВАМ для України будуть дуже невтішними – в той час, як ми маємо право на відтермінування його запровадження. Для цього потрібна активніша робота українського уряду. 

“У перспективі наслідки від запровадження СВАМ будуть невтішними. І, на жаль, поки що ми не побачили активної позиції українського уряду цього питання. Були певні обіцянки стосовно перемовин з Європейським Союзом, стосовно відтермінування та якихось особливих умов застосування СВАМ до України. Але поки що жодних домовленостей не досягнуто, хоча до 2026 року вже залишається менше пів року, і з цим питанням треба щось робити”, – наголосив Глущенко. 

Він також нагадав, що навіть зараз, під час війни, проти української металургійної продукції діє 28 різних захисних заходів у різних країнах світу. Чверть цих заходів була введена понад 20 років тому, і їх навіть зараз не скасовують — навіть незважаючи на те, що українська металургія не представляє загрози.  

Як відомо, до повноцінного запуску європейського мита CBAM залишилося трохи менше року. І якщо Україна не отримає відстрочку, то вже в найближчі пару років, за оцінками Федерації роботодавців, втратить $4,7 млрд експорту і $2,7 млрд інвестицій. Також, за оцінками аналітичних центрів, можемо втратити до 2030 року 6,4% від ВВП, і понад 116 тис. робочих місць.

Українська влада вже почала переговори щодо відстрочки для України цього мита, але результатів поки немає. Бізнес та експерти закликають уряд прискорити переговори – адже наша країна точно має право на відстрочку за законодавством ЄС.

Інше в категорії

Завантажити ще Завантаження...No more posts.