Раніше вважалося, що на місці розкопок знаходився лише військовий форпост, але нові знахідки вказують на існування розвиненого міста з насиченим культурним і економічним життям.
Під час археологічних розкопок на пагорбі Градіште біля села Црнобукі у Північній Македонії дослідники виявили давнє поселення, яке датується 360 роком до нашої ери, повідомляє Arkeonews.
Якщо раніше вважалося, що тут знаходився лише військовий форпост, створений для захисту від римських наступів, то нові знахідки вказують на існування розвиненого міста з насиченим культурним і економічним життям.
У спільному дослідженні, яке проводять фахівці з Каліфорнійського політехнічного університету Гумбольдта та Інституту й музею Бітоли, було виявлено, що акрополь Градіште охоплює щонайменше 28 тисяч квадратних метрів. Тут археологи знайшли кам’яні сокири, монети, глиняний квиток до театру, кераміку, ігрові фішки та інструменти для текстильного виробництва.
Особливою сенсацією стало виявлення монети, викарбуваної за життя Александра Македонського (325–323 р. до н.е.), що відсуває початок заселення місцевості щонайменше до бронзової доби (3300–1200 р. до н.е.).
Знахідки в Градіште не лише змінюють історію Північної Македонії, а й підкреслюють тісний зв’язок давніх цивілізацій – місто було розташоване на важливому торговельному шляху до Константинополя, яким могли проходити навіть такі історичні постаті, як Октавіан і Агріппа дорогою на битву при Акції проти Клеопатри та Марка Антонія.
Деякі археологи припускають, що Градіште може бути загубленою столицею давнього царства Лінкестида, що виникло в VII столітті до н.е.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що у Відні знайшли масове поховання римських воїнів віком 2000 років.