У Гватемалі археологи виявили у вівтарі цивілізації мая останки дітей, які могли бути принесені в жертву.
На руїнах стародавнього міста Тікаль у Гватемалі дослідники знайшли у вівтарі, створеному понад 1600 років тому, останки кількох дітей, ймовірно, принесених у жертву. Про це йдеться у дослідженні, опублікованому в журналі Antiquity, повідомляє Popular Science.
Сам вівтар вперше був знайдений ще у 1960-х. Він прикрашений зображенням, схожим на Бога Бурі – одного з божеств пантеону мая. Нові розкопки виявили не лише дитячі останки (зокрема, одне тіло в позі сидячи), але й рештки дорослої людини з наконечником списа з зеленого обсидіану – зброї, характерної для Теотіуакана.
Навколо вівтаря також знайшли останки ще трьох дітей, яким не було й чотирьох років. Це може свідчити про ритуальне жертвоприношення, яке, зазвичай, частіше проводили саме в Теотіукані, ніж у Тікалі.
Дослідники були здивовані, що після жертвопринесення споруду та навколишні будівлі закопали й не побудували на цьому місці нової святині – на відміну від традицій мая.
“Місцеві поводилися з цим місцем майже як із меморіалом чи радіоактивною зоною. Ймовірно, це говорить про складні почуття, які вони мали щодо Теотіуакана” – прокоментував археолог Ендрю Шерер.
Ця знахідка підтверджує давні припущення про політичну напругу між двома великими центрами впливу та кидає нове світло на ритуальну практику цивілізації мая.
Раніше повідомлялося, що у Танзанії поліція затримала 65 “чаклунів” у зв’язку з ритуальним вбивством, мінімум, десяти дітей.