Відкриття проливає світло на життя пустельних монастирів понад 1400 років тому та дозволяє глибше зрозуміти побут і релігійні практики ранньохристиянських громад у регіоні.
Археологи з Управління старожитностей Ізраїлю виявили добре збережений монастир та ферму візантійського періоду під час розкопок у Нахал Пехар, поблизу сучасного поселення Гів‘от Бар, повідомляє Arkeonews.
За словами археологів, монастир зберігся у хорошому стані, завдяки чому він дає уявлення про повсякденне життя монахів у пустелі Негев у VI столітті.
Більшість артефактів було знайдено просто на підлозі, що свідчить про впорядковане залишення монастиря наприкінці візантійської або на початку омейядської доби. Імовірно, монахи покинули обитель через погіршення безпекової ситуації під час переходу до ранньоісламського періоду.
Однією з найвизначніших знахідок стала мозаїка в каплиці: в її центрі зображений мальтійський хрест, а нижче – грецький напис у три рядки з назвою монастиря і іменами чотирьох монахів, які там жили. У сусідніх кімнатах знайдено артефакти, що відображають побут: глечики, кухонний посуд та поглиблення в підлозі, ймовірно, для встановлення посудин.
Комплекс монастиря включав каплицю, трапезну, кухню, господарські приміщення та виноробню. Стіни основної будівлі були укріплені, надаючи їй вигляду фортифікованої споруди.
Дві епітафії, написані червоно-коричневим чорнилом, підтверджують, що місце використовувалося для поховань.
Неподалік, на південь від монастиря, археологи виявили ферму з прямокутною сторожовою вежею. Монета, знайдена на підлозі, датується першою половиною VI століття.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в Ізраїлі трирічна дівчинка знайшла 3800-річну печатку на розкопках.