Субота, 12 Квітня, 2025

Війна

Наука

National Geographic для документалки відтворив цифрову копію “Титаніка” й розкрив невідомі деталі трагедії

Кіно

National Geographic для документалки відтворив цифрову копію "Титаніка" й розкрив невідомі деталі трагедії

Для нового документального фільму про "Титанік" National Geographic використав двох роботів і 715 тис. цифрових зображень і створив повномасштабну цифрову копію уламків корабля, яка є "точною до болта"

Зміст

Про це повідомляє The Hollywood Reporter.

14 квітня виповнюється 113 років від катастрофи корабля “Титанік”. До роковин трагедії американський телеканал National Geographic зняв документальний фільм “Титанік: Цифрове воскресіння” і вже випустив трейлер.

Як повідомили в Nat Geo, у 90-хвилинному документальному фільмі режисера Ентоні Геффена використовується “ексклюзивний доступ до передової технології підводного сканування, зокрема 715 тис. цифрових зображень”. Завдяки цьому команда створила “повномасштабну цифрову копію 1:1, точну до болта”.

За допомогою дистанційно керованих транспортних засобів під назвами “Ромео” та “Джульєтта” протягом трьох тижнів команда зібрала 16 терабайтів даних. На аналіз пішло два роки.

Для документального фільму аналітик “Титаніка” Паркс Стівенсон, металург Дженніфер Хупер і капітан морського судна Кріс Хірн вивчили “уламки зблизька на повномасштабній колосальній світлодіодній об’ємній сцені, обходячи корабель у місці його останнього спочинку”.

“Від котельні, де інженери відважно працювали, щоб надавати світло до кінця, до кают першого класу, де корабель розірвало надвоє. Сканування приводить їх віч-на-віч до місця, де розгорнулася трагедія”, — йдеться в журналі документального фільму.

Одним із помітних знахідок експертів був відкритий паровий клапан, який міг підтвердити свідчення очевидців про те, що корабельні інженери залишалися на своїх постах у котельні понад дві години після удару, підтримуючи рівень електропостачання та дозволяючи надсилати бездротові сигнали SOS.

Фрагменти корпусу також показали команді, що “Титанік” не розколовся чітко на дві частини — вони пояснили, що його “жорстоко розірвало”, “прорвавши каюти першого класу, де, можливо, шукали притулку видатні пасажири, такі як Дж. Дж. Астор і Бенджамін Гуггенхайм, коли корабель тонув”.

Вони також зробили відкриття щодо першого офіцера “Титаніка” Вільяма Мердока. Очевидці стверджували, що бачили, як офіцер застрелив одного або двох чоловіків під час спроб прорватися на рятувальну шлюпку, а потім застрелився сам. Але тепер експерти вважають, що сканування знайшло докази, які виправдовують першого офіцера Мердока, якого довго називали боягузом. Його звинувачували в тому, що він покинув своє місце в одній із класичних рятувальних шлюпок для жінок, дітей і першого офіцера.

Відкриття переписує його історію, припускаючи, що екіпаж Мердока “готував спуск за кілька хвилин до того, як правий борт був затоплений, що підтверджує свідчення другого офіцера Чарльза Лайтоллера про те, що Мердока знесло в море”.

Прем’єра документального фільму відбудеться 11 квітня.
 

Інше в категорії

Завантажити ще Завантаження...No more posts.