Світ
Ігор Айзенберг, професор Мангеттенського університету, зазначив, що наукові дослідження та аспіранти у США фінансуються виключно з грантів від федерального уряду, відповідно, відсутність цих бюджетів зупинить розвиток науки у країні
Зміст
Про це він розповів в етері Еспресо.
“Настрої тривожні, адже я працюю в університеті й спілкуюся з колегами, тому кажу це вам з перших вуст. Річ у тім, що освіта у США суттєво залежить від урядового фінансування. Хоча університети поділяються на дві категорії: приватні й ті, що належать штатам і керуються штатними міністерствами освіти. Однак фінансування на наукові-дослідницькі гранти йде з федерального уряду, а це може складати 30-40% бюджету в університетах”, – зауважив професор Мангеттенського університету.
За його словами, адміністрація Трампа вже почала припиняти наукові гранти на дослідження, позбавляти університети фінансування, на яке вони розраховували. Слід сказати, що аспіранти у США фінансуються виключно з грантів: якщо немає грантів – немає й аспірантів. А не буде аспірантів, то й наука не розвиватиметься.
“Ще одна тривожна річ – адміністрація Трампа намагається покарати ті університети, в яких були заворушення проти Ізраїлю на підтримку Палестини. Я не підтримав ніякі насильницькі дії. Однак у США є перша поправка до конституції, згідно з якою – свобода слова. Чи подобається комусь, чи ні те, що висловлює інша людина, але якщо вона не має права говорити те, що іншим не подобається, то свободи слова не існує. І це є дуже тривожним сигналом. Якщо університети будуть каратися за те, що їхні студенти висловили щось, що не подобається адміністрації чи якійсь частині людей, то це просто суперечить американській конституції”, – резюмував Ігор Айзенберг.
- Видавництво Nature провело опитування, в якому взяли участь у понад 1600 американських науковців: багато з них сказали, що шукають роботу Європі та Канаді. Масштабні зміни в науковій сфері США, які почала впроваджувати нова адміністрація президента Дональда Трампа, змушують багатьох науковців переглядати свої плани та кар’єру. Понад 1 200 вчених, які взяли участь в опитуванні Nature, розглядають можливість виїзду зі США.