Суспільство
Потенційно, за наявності доступу до послуг дошкільної освіти і догляду для всіх дітей від 1 року, за бажанням на ринок праці зможуть повернутись додатково 350 тисяч матерів
Зміст
Про це розповіла заступниця міністра освіти і науки України з питань дошкільної освіти Анастасія Коновалова в інтерв’ю Еспресо.
Такі дані базуються на дослідженні щодо економічного обґрунтування для інвестування в ранній розвиток дитини в Україні, яке опублікували ЮНІСЕФ у листопаді 2024 року.
За словами Анастасії Коновалової, такий прогноз враховує, що послуги не зможуть масштабуватись одномоментно, тому передбачається поступове збільшення доступу до освіти для дітей від 1 року до 2030 року.
Вона додала, що цю проблему особливо відчувають жителі сіл, невеликих міст та територій, де внаслідок війни пошкоджено або зруйновано інфраструктуру.
“Саме тому новий закон передбачає можливість створення різних типів дошкільної освіти – не класичних садків і ясел, а й мінісадків, сімейних садків, центрів педагогічного партнерства тощо. Це дозволить гнучко реагувати на потреби сімей і поступово скорочувати кількість ситуацій, коли батьки не можуть вийти на роботу через відсутність доступу до ЗДО”, – зазначила Анастасія Коновалова .
Вона також наголосила на важливості того, що громади тепер матимуть більше інструментів для планування і відкриття таких закладів у партнерстві з державою або бізнесом, із можливістю співфінансування.
- У МОН повідомили, чи готова держава фінансувати створення ясельних груп для немовлят у дитсадках.