Покупка сімейного авто або автомобіля, наприклад, для послуг таксі, є відповідальною справою. Адже такий транспортний засіб має задовольнити вимоги як його водія, так і пасажирів різних вікових категорій, в тому числі малечі.
Ця стаття, написана на основі даних із сайту https://info-ua.net/ містить актуальну інформацію про базові критерії вибору відповідного автомобіля та наводить приклади-описи варіантів автомашин з точки зору типу їх кузова.
На що звернути увагу в першу чергу?
Пріоритетними для даної покупки є чотири фактори – вони поширюються на всі марки легкових машин.
1. Надійність. Переконатися, наскільки надійним є те чи інше авто, можна за допомогою вивчення об’єктивної інформації про нього. Знайти ці дані можна, ознайомившись із відеооглядами незалежних автоблогерів, відгуками автовласників на профільних форумах і сайтах та результатами краш-тестів.
2. Зручність в обслуговуванні. Техобслуговування та витрати й утримання авто мають відповідати фінансовим можливостям його володаря та бюджету родини. Йдеться про вартість паливних, витратних матеріалів та доступність ремонту, бо від поломок не застрахована жодна автівка.
3. Економічність використання. Цей пункт пов’язаний із попереднім. Він передбачає врахування витрат пального на 100 км. Наразі в тренді є економічні сімейні автомобілі, що споживають від 4 до 6 л на 100 км, а також гібридні машини, які, окрім класичного бензинового чи дизельного двигуна, можуть їздити на електриці.
4. Безпечність. Комплектація автомашини має включати не лише подушки безпеки для керманича та кожного із пасажирів, але й функціональні підіймачі скла, а також систему контролю стійкості ESP та анти-блокувальне обладнання ABS. Салон повинен бути адаптованим для зручного та надійного встановлення в ньому автокрісла для дитини молодшого віку.
Додатково рекомендується оцінити, наскільки зручним і просторим є салон. Важливо, щоб кермо було комфортним для водіння, сидіння забезпечували достатньо місця для всіх потенційних пасажирів, дорослих та дітей, і функціонувала система клімат-контролю.
Бажаним рішенням для сімейної машини є наявність у ній місткого багажника. Цей транспортний засіб має відповідати стилю життя сім’ї та особливостям доріг у місцевості, де вона мешкає.
Типи кузовів та їх особливості
Дизайн кузова обирають, спираючись на кількість членів родини та вірогідні сценарії експлуатації автомобіля.
Для сімей від трьох до п’яти осіб слушним рішенням стане компактна автівка. Якщо ви плануєте здебільшого поїздки в межах міста, можна віддати перевагу седана чи хетчбеку.
Перевагами седана є просторий салон, чудова шумоізоляція й оптимальне збереження тепла в інтер’єрі, завдяки стіні, встановленій між багажним відділенням і салоном. Багажник у авто з таким кузовом порівняно невеликий, проте у випадку ДПТ він відіграє роль додаткового буфера безпеки, приймаючи удар на себе.
Плюси хетчбека – великий обсяг багажника, який можна збільшити, прибравши задній ряд сидінь, та значний простір заднього скла, що забезпечує відмінну видимість для керманича. Сама ж по собі ця машина не є громіздкою – паркувати її нескладно. А ось у звукоізоляції та теплоізоляції хетчбек седана суттєво програє.
Для великої родини підійде мінівен – маленький п’ятидверний автофургон, доповнений об’ємним багажним відділенням. У такому авто може подорожувати 7 осіб.
Салон мінівена за необхідності підлягає трансформації. Залежно від потреб водія та пасажирів, можна збільшити простір салону або багажника. Оскільки водійське крісло встановлене вище від інших, керувати автівкою з таким кузовом зручно. А її неприємними нюансами є порівняно висока вартість, специфічний дизайн «на любителя» і далеко на найкращу маневровість.
Інші варіанти кузовів автомобіля – це універсал та кросовер.
Універсал обирають поціновувачі надійності, стабільності під час руху та гідної звукоізоляції. Неприємні запахи також практично не проникають всередину салону. Багажне відділення універсалу не розчарує претендентів на перевезення габаритних речей.
А до недоліків такої автомашини можна віднести її не надто елегантну витягнуту форму кузова та погану маневровість.
Кросоверу, що являє собою авто-всюдихід із просторим салоном та часто зі трьома рядами сидінь, віддають перевагу мешканці заміських регіонів, в яких не найкращі дорожні покриття, а також любителі виїздів на дачу, на природу, захоплені полюванням, риболовлею, прогулянками лісовими стежками тощо.
Завдяки повному приводу, ця потужна машина вирізняється підвищеною прохідністю. Проте її обслуговування обходиться автовласникам недешево, як і витрати на пальне.
Додатковий критерій вибору автомобіля – наявність чи відсутність його пробігу. Уживані машини коштують набагато дешевше від нових, проте перед покупкою відповідне авто має оглянути й оцінити професіонал.